reklama

Plotki o przyszłości mobilnego Microsoftu: Nokia w rękach Chińczyków?

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Status Microsoftu na rynku smartfonów jest dziś dość mocno nieokreślony. Wiemy, że media być może przedwcześnie uśmierciły mobilnego Windowsa na początku roku, jednak sam Microsoft również zadeklarował, że w tym roku rozwój tej platformy nie będzie priorytetowy. Jego rozkwit ma jednak nastąpić na początku przyszłego roku, po premierze drugiej fali aktualizacji Redstone. To jednak wciąż staje pod znakiem zapytania.

Do interesujących informacji dotarł bowiem serwis Neowin: w chińskim serwisie VTECH pojawiły się niepotwierdzone plotki, według których w przyszłości telefony komórkowe z logo Nokii będą produkowane w… Chinach. Microsoft, który posiada prawo do fińskiej marki na rynku telefonicznym, rozważa bowiem przekazanie jej Foxconnowi. Nie ma to jednak wiele wspólnego z mobilnym Windowsem.

Według opublikowanych przez Chińczyków plotek, Foxconn będzie bowiem posiadał prawa do produkowania klasycznych featurephone’ów z logo Nokii. Mowa między innymi o urządzeniach klasy porównywalnej do telefonu Nokia 222, Nokia 225 czy serii Nokia Asha. A to nie jedyne zmiany, jakie nachodzą w kwestii marek, jakimi na rynku mobilnym dysponuje Microsoft.

Źródła VTECH przywołują także informacje, według których dział mobilny pracujący nad Lumiami ma być połączony z zespołem rozwijającym Surface’y, co oczywiście pozostaje w związku z planami Microsoftu na sprzedaż Surface Phone’a, smartfona, który ma sprawić, że przyszły rok będzie należał do mobilnego Windowsa.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama