Plume Air Report 2.1.1

Strona główna iOS Zdrowie i aktywność Inne programy sportowe i medyczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Plume Air Report to aplikacja pokazująca stan zanieczyszczenia powietrza w najbliższej okolicy, zapisy historyczne, a także prognozę na najbliższe godziny. W intuicyjny sposób oznacza również zdatność powietrza do wykonywania różnych aktywności na zewnątrz.

Mimo braku polskiego interfejsu, aplikacja działa w Polsce bez zarzutu. Na podstawie dostępnych danych pokazuje szacowane bieżące zanieczyszczenie powietrza, indeks UV oraz prognozę. Można również przyjrzeć się zmianom na przestrzeni tygodnia. Poza podstawową informacją o tym, czy powietrze jest zanieczyszczone, czy nie, aplikacja podaje również stężenie pyłów (PM2,5, PM10), tlenków azotu oraz ozonu. Wyświetlane są również indeksy według różnych skal.

Intuicyjne ikonki informują o tym, czy można bezpiecznie wyjść pobiegać, pojeździć na rowerze, zjeść na zewnątrz albo wyjść z dziećmi. Aplikacja może sprawdzać dane z bieżącej lokalizacji lub z dowolnego innego miasta. Aplikacja może generować raport każdego ranka lub wieczorami i integruje się z Apple Watchem.

Aplikacja ponadto zawiera możliwość udostępnienia zdjęcia z nałożonymi informacjami o bieżącym zanieczyszczeniu. Do wyboru mamy kilka nakładek, w tym kwadratową dla Instagrama.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Plume Air Report – raport o smogu i zanieczyszczeniach w Twoim mieście

3
16.11.2016  •  Anna Rymsza

Zima idzie wielkimi krokami, a w wielu miastach Polski poprzedza ją smog. Skąd możemy wiedzieć, czy przebywanie na zewnątrz nie wiąże się z ryzykiem zdrowotnym? Polecam aplikację Plume Air Report (Android, iOS), która pokazuje aktualne zanieczyszczenie powietrza, prognozę, a także ikonkami informuje, czy można bezpiecznie iść pobiegać albo pojeździć na rowerze. Warto przyjrzeć się temu, skąd Plume bierze dane. Firma Plume Labs rozwija między innymi osobiste sensory, wykrywające zanieczyszczenia w bezpośrednim otoczeniu osoby noszącej, a także gromadzi i przetwarza ogromne ilości danych na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych