reklama

Po 15 latach Half-Life nie powróci, ale Valve pozwala sprzedawać projekt Black Mesa

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W listopadzie 1998 roku na rynku pojawił się pierwszy Half-Life i w dobie wskrzeszania klasyków w jakości Full HD fani pewnie z radością powitaliby uwspółcześnioną wersję gry. Valve nie ma jednak na razie zamiaru się za to brać, ale żeby jakoś uczcić 15 lat marki firma zezwoliła twórcom fanowskiego odtworzenia pierwowzoru w postaci Black Mesa na sprzedaż ich projektu na Steam. Nie oznacza to, że deweloperzy zatracili dusze.

Po prostu korzystają z okazji, skoro mogą. Po pierwsze fundusze zawsze się im przydadzą, a po drugie mają zamiar oczywiście część z pozyskanych środków przeznaczyć na rozwój swego dzieła. Do tego darmowa edycja Black Mesa nigdzie nie znika i dostępna będzie obok rozpowszechnianej w niskiej cenie odsłony komercyjnej, mającej pewne dodatkowe opcje (twórcy planują na ten temat podyskutować z miłośnikami Gordona Freemana). Już teraz zapowiedziano ulepszone wydanie bezpłatnej wersji, do tego mapy i część obiektów z gry zostaną udostępnione wielbicielom tworzenia modyfikacji, którzy chcą pomóc lub spróbować sami coś w temacie Half-Life'a zrobić. Na drugą część projektu będziemy musieli niemniej jeszcze poczekać. Na razie zespół skupia się na zaktualizowaniu wykorzystywanej technologii.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama