reklama

Po 23 latach działalności znika Blitz Games Studios

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Przyszedł niestety czas na zamknięcie kolejnego zespołu deweloperskiego, który założony przez legendarnych bliźniaków przez lata robił gry, chociaż nigdy wielkiej renomy nie zyskał. W 1990 roku bracia Oliver, twórcy niezapomnianych przygód jajka Dizzy, założyli Blitz Game Studios. Ekipa zajmowała się produkcją głównie tytułów na licencji — zabawek, filmów animowanych czy programów typu reality show.

Przez ponad dwie dekady dzielnie opierano się rynkowym sztormom. Po fiasku zbiórki na nową grę z Dizzym kierownictwo robiło, co mogło, aby utrzymać statek na fali, ale niestety nie udało się im go ocalić przed wpłynięciem na finansowe rafy. Spróbuje jeszcze z desek po wraku złożyć mniejszą łódź, aby pod nową banderą zaoferować pracę przynajmniej 50 ze 175 osób, które straciły posadę. Możliwe, że część z deweloperów znajdzie zajęcie w studiu Rebellion, szykującym Nazi Zombie Army 2.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało