r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Po 23 latach działalności znika Blitz Games Studios

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Przyszedł niestety czas na zamknięcie kolejnego zespołu deweloperskiego, który założony przez legendarnych bliźniaków przez lata robił gry, chociaż nigdy wielkiej renomy nie zyskał. W 1990 roku bracia Oliver, twórcy niezapomnianych przygód jajka Dizzy, założyli Blitz Game Studios. Ekipa zajmowała się produkcją głównie tytułów na licencji — zabawek, filmów animowanych czy programów typu reality show.

Przez ponad dwie dekady dzielnie opierano się rynkowym sztormom. Po fiasku zbiórki na nową grę z Dizzym kierownictwo robiło, co mogło, aby utrzymać statek na fali, ale niestety nie udało się im go ocalić przed wpłynięciem na finansowe rafy. Spróbuje jeszcze z desek po wraku złożyć mniejszą łódź, aby pod nową banderą zaoferować pracę przynajmniej 50 ze 175 osób, które straciły posadę. Możliwe, że część z deweloperów znajdzie zajęcie w studiu Rebellion, szykującym Nazi Zombie Army 2.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.