Po analizie matematycznej czas na Fizykę — kolejne wykłady PWr dostępne na YouTube

Strona główna Aktualności

O autorze

Prawie rok temu pisałam o otwartych zasobach edukacyjnych, a w szczególności o dostępnych na YouTube wykładach, przygotowanych przez Politechnikę Wrocławską. W marcu ubiegłego roku udostępniony został cały kurs analizy matematycznej, złożony z 90 20-minutowych odcinków.

Skoro analizę matematyczną mamy już za sobą, mamy solidne podstawy aby spokojnie przystąpić do wgryzania się w podręcznik Davida Hallidaya i Roberta Resnicka… lub znów udać się na kanał YouTube wrocławskiej uczelni, na którym od przedwczoraj dostępne są wykłady obejmujące materiał z pierwszej części kursu fizyki na poziomie studiów inżynierskich, obejmujące wstępne zagadnienia, jak działania na wektorach, zagadnienia z mechaniki i termodynamiki. Wśród filmów znajdziemy również kilka doświadczeń, na przykład demonstrację regulatora Watta:

Kurs składa się z 83 wykładów, prowadzonych przez prof. Ewę Popko, trwających od 10 do 20 minut, oraz kilku doświadczeń. Podobnie jak poprzednie, te wykłady również kierowane są zarówno do studentów, kandydatów na studia, jak i pasjonatów poszukujących wiedzy na własną rękę. Filmy dostępne są na licencji Creative Commons z uznaniem autorstwa.

© dobreprogramy

Komentarze