r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Po analizie matematycznej czas na Fizykę — kolejne wykłady PWr dostępne na YouTube

Strona główna AktualnościINTERNET

Prawie rok temu pisałam o otwartych zasobach edukacyjnych, a w szczególności o dostępnych na YouTube wykładach, przygotowanych przez Politechnikę Wrocławską. W marcu ubiegłego roku udostępniony został cały kurs analizy matematycznej, złożony z 90 20-minutowych odcinków.

Skoro analizę matematyczną mamy już za sobą, mamy solidne podstawy aby spokojnie przystąpić do wgryzania się w podręcznik Davida Hallidaya i Roberta Resnicka… lub znów udać się na kanał YouTube wrocławskiej uczelni, na którym od przedwczoraj dostępne są wykłady obejmujące materiał z pierwszej części kursu fizyki na poziomie studiów inżynierskich, obejmujące wstępne zagadnienia, jak działania na wektorach, zagadnienia z mechaniki i termodynamiki. Wśród filmów znajdziemy również kilka doświadczeń, na przykład demonstrację regulatora Watta:

r   e   k   l   a   m   a

Kurs składa się z 83 wykładów, prowadzonych przez prof. Ewę Popko, trwających od 10 do 20 minut, oraz kilku doświadczeń. Podobnie jak poprzednie, te wykłady również kierowane są zarówno do studentów, kandydatów na studia, jak i pasjonatów poszukujących wiedzy na własną rękę. Filmy dostępne są na licencji Creative Commons z uznaniem autorstwa.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.