Po co komu ramki? Elephone i Allview pracują nad klonami Xiaomi Mi MIX

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Jeśli mielibyśmy wybrać najbardziej intrygujący smartfon 2016 roku, to najprawdopodobniej nasz wybór padłby na pięknego i bezramkowego Xiaomi Mi MIX. Dawno nie pojawił się model, który zachwyciłby tak jak produkt Xiaomi. Stało się jasne, że już niebawem zobaczymy jego mniej lub bardziej udane kopie. W tym roku mają pojawić się przynajmniej dwa zbliżone smartfony.

Pisząc o Xiaomi Mi MIX, nazwaliśmy go rewolucyjnym smartfonem przyszłości. Idealnie pasowało to do rozwiązań zastosowanych przed producenta, który zdecydował się na usunięcie ramek oraz spore zmiany w umieszczeniu poszczególnych elementów, oraz takie innowacje, jak np. wykorzystanie ultradźwiękowego czujnika odległości.

Gdy Xiaomi tworzyło model Mi MIX, to (do niedawna) bardziej rozpoznawalni na Zachodzie producenci ścigali się jedynie na lepsze wyniki w benchmarkach czy nieznacznie lepsze kamery. W tym roku ma to się zmienić, przynajmniej tak wynika z obietnic. Zarówno Samsung, jak i Apple wspominają o poważniejszych zmianach w swoich flagowcach. Jednak to wcale nie produkty tych wielkich firm mogą wywołać największy zachwyt, a dwa nadchodzące modele firm Elephone i Allview. Oba pochodzą z Chin, chociaż ta druga marka jest... rumuńska.

Smartfon Allview pojawił się wyłącznie na grafice pokazującej plany rumuńskiej marki na ten rok. Wiemy, że będzie on wyglądem nawiązywał do Xiaomi Mi MIX i najpewniej pojawi się w sierpniu. Nieco bardziej szczegółowo poznaliśmy Elephone S8. Do Internetu wyciekło jego zdjęcie i musimy przyznać, że smartfon prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Bezramkowy, zachodzący na obie boczne krawędzie wyświetlacz, mimo pojawienia się Mi MIX, nadal wygląda jakby należał do smartfonu przyszłości. Przekątna ma wynosić 6 cali i co ciekawe, dostaniemy rozdzielczość „tylko” Full HD.

Czyżby to właśnie producenci z Chin i mniej znane marki z Europy będą pokazywały najciekawsze smartfony w 2017 roku? Bardzo możliwe, że tak będzie, zwłaszcza jeśli nowy Samsung Galaxy S8 i iPhone 8 okażą się tylko nieznaczną ewolucją dotychczasowych rozwiązań.

© dobreprogramy