Po co nam aktualizacje oprogramowania? O tym już dzisiaj o 18:00

Po co nam aktualizacje oprogramowania? O tym już dzisiaj o 18:00

Po co nam aktualizacje oprogramowania? O tym już dzisiaj o 18:00
Redakcja
17.12.2014 12:37, aktualizacja: 17.04.2015 18:24

Jak zwykle już w każdą środę zapraszamy na godzinę 18:00, na naszcotygodniowy program na żywo prosto z redakcji. Wiodącym tematemnaszej dzisiejszej dyskusji będą aktualizacje oprogramowania, a wszerszym sensie, jakość tego, co kupujemy i co pobieramy za darmo.

Czy dzisiaj w ogóle możemy spodziewać się oprogramowania, którespełniałoby normy jakości stawiane np. silnikom samochodowym? Czyłatwość dostarczania aktualizacji oprogramowania nie sprawia, że jegotwórcy się rozleniwili? Czy faktycznie lekarstwo (łatka) może byćczasem gorsze od choroby (luki w programie)?

Dyskusje, jakie toczycie na łamach naszego portalu pokazują, żedla użytkowników nie ma tu jednej odpowiedzi. Podobnie nie ma teżjednej odpowiedzi wśród twórców oprogramowania. Znamy systemyoperacyjne i oprogramowanie wyjątkowo konserwatywne w dostarczaniuaktualizacji, znamy też software, który zmiany i poprawki dostaje naokrągło. Do tego dochodzi też oprogramowanie udostępniane jakousługa, przez niektórych określane jako permanentna beta – boprzecież powiedzmy sobie otwarcie, nikt nie wie, z której wersjiDokumentów Google korzysta, i nikt nie może nic zrobić, jeśli takiewebowe oprogramowanie zacznie zachowywać się „dziwnie”.Do starszej wersji nie możemy wrócić.

Oczywiście to nie wszystko, o czym będziemy mówili podczasdzisiejszego programu, ale nie ujawniajmy wszystkiego zbyt wcześnie.Włączcie się w naszą dyskusję, dzwoniąc w trakcie jego trwania zapomocą Skype (login: dobreprogramypl). Przypominamy, że śmiałkowie,którzy się dodzwonią, otrzymają nasze portalowe gadżety, koszulki lubkubki. Nieśmiali mogą oczywiście wypowiedzieć się przez specjalnyczat – najciekawsze podnoszone w nim kwestie uwzględnimy wtrakcie naszej dyskusji.

Sugerujemy korzystanie podczas połączenia przez Skype ze słuchaweki wcześniejsze przetestowanie mikrofonu za pomocą rozmowy testowej(echo) tego komunikatora. Pamiętajcie też, że nasza transmisja naYouTube jest opóźniona o kilkadziesiąt sekund, więc na czas rozmowynależy wyciszyć odtwarzacz wideo. Dzięki temu unikniemy zakłóceń, aobraz i dźwięk ze studia bez opóźnień otrzymacie przez Skype.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (446)