reklama

Po sukcesie Humble Bundle THQ zaczyna myśleć o Linuksie

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kłopoty finansowe firmy THQ zmusiły ją do kombinowania, czego efektem pośrednim jest większy szacunek fanów gier dla wydawcy w ostatnim czasie. Zestaw Humble Bundle odniósł niespodziewany sukces, zarabiając przeszło 5 milionów dolarów (chociaż nie wiadomo, jak rozłożono datki), wkrótce potem za darmo rozdawano też klucze na strzelankę Metro 2033. W międzyczasie padały pytania o wersje linuksowe gier i okazuje się, że THQ o tym myśli.

Obecny szef firmy Jason Rubin stawia sprawę jasno — dostrzegł spore zainteresowanie produkcjami z katalogu wydawcy w wersji na systemy inne niż Windows, aczkolwiek musi się wszystko naturalnie biznesowo opłacać. Jest jednak dobrej myśli, bo fani Linuksa podrzucają mu pomysły na to, jak przyciąć koszty przenoszenia tytułów, a nawet oferują swoją pomoc przy procesie. Trwa analiza. Wkrótce mamy się dowiedzieć, czy coś z tego będzie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama