Pobierz Caffeine i przekonaj się, że świat bez kofeiny jest horrorem

Strona główna Aktualności

O autorze

W sieci pojawiło się demo dobrze zapowiadającej się niezależnej gry. Caffeine to przygodówka FPP utrzymana w klimatach horroru science fiction. Produkcję tworzoną przez jedną osobą może sprawdzić każdy zainteresowany.

Duże studio i masa ludzi pracujących nad daną grą nie oznacza, że dostaniemy dobry produkt. To właśnie w produkcjach tworzonych przez znane studia widać coraz mniej pasji, zwłaszcza w przypadku gier, których nowe odsłony pojawią się dość często. Takie tytuły momentami wyglądają jakby wychodziły tylko w jednym celu – zarobieniu na znanej marce. Dodatkowo duże studia coraz mniej przykładają się do samej jakości gry, optymalizacja czy eliminacja większości błędów przestała być najważniejsza.

Takie niewłaściwe podejście powoduje, że chętniej patrzymy na produkcje niezależne. Do takich jak najbardziej można zaliczyć grę zatytułowaną Caffeine, której to demo właśnie pojawiło się w sieci. Każdy zainteresowany może sprawdzić ten tytuł i zdecydować czy warto czekać na jego dalszy rozwój. W celu zwiedzenia wirtualnego świata wystarczy pobrać pliki ważące niecałe 700 MB, co nie powinno stanowić problemu nawet dla posiadaczy mobilnego Internetu.

Jeśli nie kojarzycie Caffeine, to warto jak najszybciej to nadrobić, ponieważ gra jest warta większej uwagi. Caffeine jest niezależną produkcją tworzoną przez studio Incandescent Imaging. Za tytuł tak naprawdę odpowiedzialny jest jeden człowiek – Dylan Browne. Mamy do czynienia z przygodówką FPP, która wzorem takich tytułów jak Doom 3 czy F.E.A.R, utrzymana jest w klimatach horroru science fiction.

Akcja rozgrywa się w przyszłości i opiera się wokół tytułowej kofeiny, która stała się niezwykle cennym surowcem. W grze wcielamy się w młodego chłopca, który znalazł się na jednym ze statków stworzonych do poszukiwania w kosmosie kofeiny. Z niewyjaśnionych przyczyn załoga opuściła statek i oczywiście to nam przyjdzie rozwiązać zagadkę tego miejsca. Większość czasu spędzimy na zwiedzaniu opuszczonego statku, odnajdywaniu pozostawionych wiadomości, a także rozwiązywaniu zagadek.

Warto zauważyć, że ta niezależna gra została stworzona z wykorzystaniem czwartej odsłony silnika Unreal Engine. Twórcy, a raczej twórca obiecuje nam dobrą oprawę graficzną, a także ścieżkę dźwiękową, która idealnie pasuje do opuszczonego, przerażającego statku. Premiera Caffeine ma odbyć się w trzecim kwartale tego roku. Produkcja pojawi się na w wersji na Windows, Linuksa, a także OS X.

© dobreprogramy
s