Pocket 6.7.3.0

Strona główna Android Wiadomości Agregatory treści
Pobierz program
lub zeskanuj:

Pocket to aplikacja, której głównym zamierzeniem jest wygodne i komfortowe czytanie treści pochodzących z różnych źródeł internetowych. Dzięki niej możliwe jest zachowywania „do przeczytania na później” witryn internetowych, obrazków czy filmów, a także synchronizacja informacji o nich z wieloma urządzeniami, tak komputerem stacjonarnym jak i smartfonem, laptopem czy tabletem.

Do działania aplikacja wymaga posiadania konta w serwisie getpocket.com i zalogowania się do niego lub utworzenie nowego konta bezpośrednio z poziomu aplikacji. Po tym etapie dane użytkownika są synchronizowane i na urządzeniu z Androidem znaleźć on może witryny dokładnie te same, jakie dodawał do konta na innych urządzeniach. Choć Pocket serwuje użytkownikowi witrynę dostosowaną do przeglądania głównej treści, tekstu, to jednak wyświetla także zewnętrzne materiały takie jak obrazki powiązane z wyświetlanym artykułem. W przeciwieństwie do podobnych rozwiązań pozwala także na dodawanie do bazy filmów z usług takich jak YouTube czy Vimeo, a następnie ich oglądanie na telefonie. W oparciu o dodawane przez nas treści potrafi także tworzyć listy rekomendowanych artykułów.

Jedną z dodatkowych możliwości jest opcja tagowania materiałów w celu ich kategoryzacji i szybszego odnajdywania w przyszłości. Wygodny manager pozwala na szybkie usuwanie, dodawanie do ulubionych, oznaczanie jako przeczytane lub tagowanie wielu materiałów jednocześnie. Pocket to także mini-sieć społecznościowa, w której użytkownicy mogą dodawać się do list przyjaciół, współdzielić interesujące ich dane, a także przesyłać prywatne wiadomości.

W ramach ustawień użytkownik może włączyć ciemny tryb wyświetlania (włącznie z wymuszaniem koloru czarnego dla wyświetlaczy OLED), a także zablokować automatyczne obracanie ekranu. Pozwalają one także na ustalenie sposobu sortowania danych w listach, a także dostosowanie opcji wyświetlania poprzez wybór czcionki, interlinii, rozmiaru tekstu i jasności ekranu. Pocket wspiera także TTS czyli systemowy syntezator mowy, który przeczyta dla nas wybrane artykuły. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada interfejs w języku polskim oraz dodatkowe, płatne opcje premium.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Microsoft Cache. Schowek, dla którego niełatwo wymyślić zastosowanie

33
24.08.2016  •  Maciej Olanicki

Gdy przeciętny użytkownik korzysta na co dzień z co najmniej dwóch urządzeń różnej klasy, i mimo że naprawdę wiele już w tej kwestii zaprezentowano, wciąż niełatwo o optymalne narzędzie służące jako międzyplatformowy schowek. Nad kolejną propozycją pracuje jednak Microsoft. Chodzi o narzędzie Microsoft Cache, które rozwijane jest aktualnie przez oddział Microsoft Garage. Jego pracownicy wychodzą zatem z założenia, że mimo powszechnego synchronizowania danych w chmurze oraz uniwersalnych aplikacji, wciąż potrzeba użytkownikom czegoś więcej. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Cache to niezbyt…

Save to Facebook jest początkiem końca poczciwego Pocketa #F8

12
14.04.2016  •  Maciej Olanicki

Dziś, kiedy zasoby Sieci przeglądamy w wielu miejscach i na wielu urządzeniach, nie sposób obejść się bez narzędzia, które pozwala na oznaczenie danego materiału, a najlepiej dodanie go do zewnętrznej bazy, oraz zapoznanie się z nim w bardziej dogodnym czasie. Dotychczas prym wiódł w tej kwestii Pocket, który w zarówno wersji przeglądarkowej, jak i w aplikacjach mobilnych oferował wiele dodatkowych funkcji. Swoje propozycje zaprezentowali jednak właśnie najwięksi gracze w branży, co stawia przyszłość Pocketa pod znakiem zapytania. Dziś podobne do Pocketa narzędzie zaprezentowało Google: w…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza