Pocket na pulpitach i urządzeniach mobilnych od teraz z polecanymi artykułami

Strona główna Aktualności

O autorze

Konkurencja na polu programów i usług, które umożliwiają internautom zapisanie interesujących treści i zapoznanie się z nimi później, jest dość spora. Popularnością od lat cieszy się Pocket i zawdzięcza to zapewne w dużej części przykładnemu zastosowaniu synchronizacji pomiędzy mobilną aplikacją a wersją przeglądarkową. Właśnie doczekał się on aktualizacji istotnie zwiększającej funkcjonalność.

W opublikowanej właśnie wersji 6.0, użytkownicy Pocketa, oprócz dostępu do zapisanych wcześniej stron, mogą także przeglądać artykuły, które zostały dla nich wybrane na podstawie wcześniejszych lektur. Nowość dostępna jest zarówno w aplikacjach mobilnych, jak i przeglądarkowej wersji Pocketa.

Jak dotąd polecane treści to tylko anglojęzyczne materiały. Nowa funkcja jest dostępna z poziomu górnej belki, natomiast przy każdym rekomendowanym artykule widoczny jest przycisk pozwalający umieścić go w głównym folderze. Dotychczas wobec dużej części wyświetlanych w Pockecie stron zastosowywany był wewnętrzny arkusz stylów. Zazwyczaj zwiększał on czytelność i pozwalał na dostosowanie fontu, jego wielkości czy koloru tła. Zdarzało się jednak, że CSS częściowo uniemożliwiał pełny dostęp w treści. Być może z tego powodu w przypadku rekomendowanych materiałów całkowicie zrezygnowano z tego rozwiązania i wyświetlają się one tylko w oryginalnej formie.

W komunikacie dotyczącym nowej wersji Pocketa, dostępnym na oficjalnym blogu, nie ma mowy o tym, aby rekomendowane artykuły były treściami sponsorowanymi. Ponadto użytkownicy mogą doskonalić algorytm i personalizować go poprzez kliknięcie na na krzyżyk przy artykule, które nie jest dla nich interesujący. Zapowiedziano także, że liczba języków, w których dostępne będą rekomendacje, będzie systematycznie zwiększana. Pocketa 6.0 w wersji na Androida i iOS-a można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy