r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

PocketBook CoverReader, czyli etui do czytania książek dla Galaxy S4

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Czytanie na smartfonie ma dwie poważne wady — zużywa baterię i na wielu ekranach trudno cokolwiek zobaczyć w słońcu. Niedawno rozwiązanie mające rozwiązać ten problem zaprezentował Alcatel, ale nie tylko on pracował nad możliwością zamienienia smartfonu w czytnik z ekranem typu papier elektroniczny. PocketBook, znany producent czytników książek, opracował podobne rozwiązanie dla smartfonów Samsung Galaxy S4 i zaprezentował je, obok swoich najnowszych urządzeń, podczas targów IFA w Berlinie.

Na stoisku PocketBook można zobaczyć prototyp okładki dla koreańskiego flagowca z czarno-białym, 4,8-calowym ekranem PlasticLogic o rozdzielczości 640×480. Koncepcja jest prosta — na smartfonie przeglądamy dostępne książki, wybraną wysyłamy na ekran okładki, a następnie odwracamy smartfon, zamykamy okładkę ekranem do siebie i spokojnie czytamy. Ponieważ ten ekran nie jest czuły na dotyk, za przełączanie stron odpowiadają przyciski regulacji głośności.

Jeśli chodzi o wady… po pierwsze, okładka znacznie powiększa telefon, po drugie zaś, póki co, obsługiwana jest tylko autorska aplikacja PocketBook. Zaletą rozwiązania jest jego uniwersalność — producent czytników zamierza dopasować takie okładki także do innych popularnych smartfonów — HTC One, Xperia Z i innych.

r   e   k   l   a   m   a

Termin premiery i cenę urządzenia poznamy w przyszłym tygodniu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.