reklama

Poczta Polska uruchamia aplikację mobilną

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Poczta Polska, przez wielu uznawana za skostniały relikt przeszłości, dość intensywnie próbuje się unowocześnić. Pierwiosnkiem zmian była Neokartka, czyli tradycyjna kartka pocztowa przygotowywana i wysyłana za pomocą smartfona albo tabletu. Poczta jednak nie zwalnia — w Sieci zadebiutowała dziś internetowa aplikacja mobilna.

Aplikacja uruchamiana jest poprzez przeglądarkę internetową, dzięki czemu Poczcie udało się uniknąć problemów związanych z tworzeniem programu dla różnych systemów. Póki co oferuje ona trzy możliwości. Pierwszą z nich jest śledzenie przesyłek, która na podstawie numeru listu przewozowego generuje raport obejmujący rodzaj przesyłki, jej datę nadania i odebrania oraz urzędy pocztowe, przez które przechodziła. Historia wyszukiwania jest zapisywana w pamięci urządzenia, dzięki czemu można do niej łatwo wrócić bez ponownego wpisywania ciągu 20 znaków. Druga funkcja to odnajdywanie placówek Poczty w okolicy wskazanego adresu lub aktualnego miejsca pobytu — wskazane miejsca zawierają informacje o dokładnym adresie i godzinach pracy urzędu, a dzięki wykorzystaniu Map Google można wyznaczyć trasę lub nawet obejrzeć okolicę przy pomocy Street View. Ostatnia funkcja to dział z aktualnościami nt. firmy.

Uruchomienie aplikacji mobilnej to nie koniec planowanych zmian. W przyszłości Poczta Polska zamierza zastąpić awiza powiadomieniami SMS, umożliwić zakup znaczków przez Internet czy dostarczać listy elektroniczne w drukowanej formie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama