r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Poczta Polska uruchamia aplikację mobilną

Strona główna AktualnościINTERNET

Poczta Polska, przez wielu uznawana za skostniały relikt przeszłości, dość intensywnie próbuje się unowocześnić. Pierwiosnkiem zmian była Neokartka, czyli tradycyjna kartka pocztowa przygotowywana i wysyłana za pomocą smartfona albo tabletu. Poczta jednak nie zwalnia — w Sieci zadebiutowała dziś internetowa aplikacja mobilna.

Aplikacja uruchamiana jest poprzez przeglądarkę internetową, dzięki czemu Poczcie udało się uniknąć problemów związanych z tworzeniem programu dla różnych systemów. Póki co oferuje ona trzy możliwości. Pierwszą z nich jest śledzenie przesyłek, która na podstawie numeru listu przewozowego generuje raport obejmujący rodzaj przesyłki, jej datę nadania i odebrania oraz urzędy pocztowe, przez które przechodziła. Historia wyszukiwania jest zapisywana w pamięci urządzenia, dzięki czemu można do niej łatwo wrócić bez ponownego wpisywania ciągu 20 znaków. Druga funkcja to odnajdywanie placówek Poczty w okolicy wskazanego adresu lub aktualnego miejsca pobytu — wskazane miejsca zawierają informacje o dokładnym adresie i godzinach pracy urzędu, a dzięki wykorzystaniu Map Google można wyznaczyć trasę lub nawet obejrzeć okolicę przy pomocy Street View. Ostatnia funkcja to dział z aktualnościami nt. firmy.

Uruchomienie aplikacji mobilnej to nie koniec planowanych zmian. W przyszłości Poczta Polska zamierza zastąpić awiza powiadomieniami SMS, umożliwić zakup znaczków przez Internet czy dostarczać listy elektroniczne w drukowanej formie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.