r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Poczta Polska wyśle SMS zamiast zostawiać awizo

Strona główna Aktualności

O tym pomyśle słyszymy już od 2009 roku, niektóre urzędy pocztowe już zakosztowały nowej metody powiadamiania nas o możliwości odebrania paczki. Rzecznik prasowy Poczty Polskiej, Zbigniew Baranowski, podzielił się planami firmy na najbliższe trzy lata. Zastąpienie awizo SMS-em jest na liście planowanych zmian.

Poczta jest jednym z tych obszarów naszego życia, który wydaje się wciąż tkwić w XX wieku. Poczta przestała świadczyć podstawowe usługi na polu komunikacji wiele lat temu. Jednak są widoki na to, że firma dogoni rzeczywistość. Obszary, w których Poczta Polska chce się rozwijać, to między innymi sprawniejsze powiadomienia o przesyłkach, usługi finansowe (tu Poczta ma dużo do nadrobienia w porównaniu z usługami oferowanymi przez Nowy mBank czy Alior Sync), logistyka i dostarczanie paczek, co z kolei wychodzi naprzeciw rozwijającemu się dynamicznie handlowi przez Internet. Na stronie Poczty Polskiej można już nawet zamówić ekologiczne opakowanie dla Przesyłki Gabarytowej (którą samodzielnie musimy wysłać w urzędzie pocztowym).

Poczta rozpoczęła prace nad całym pakietem usług elektronicznych połączonych z tym, z czym tradycyjnie kojarzy nam się poczta. Poza powiadomieniami przysyłanymi SMS-em w planie są również elektroniczne kartki pocztowe czy możliwość zlecenia przez Internet przekazu pocztowego, który zostanie dostarczony w gotówce (już działa). Jednak najwięcej skorzystamy na powiadomieniu SMS-em o paczce gotowej do odbioru — bez wyciągania papierka ze skrzynki (lub od sąsiada ;)). Można oczywiście skorzystać z e-przesyłki, czyli samodzielnie wybrać, gdzie odbierzemy paczkę lub list, i w ogóle nie fatygować listonosza, a po odbiór udać się po otrzymaniu SMS-a lub e-maila.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.