reklama

Poczta elektroniczna w komórkach coraz bardziej popularna

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Momail przeprowadziła w badania pośród polskich Internautów dotyczące obsługi poczty e-mail na urządzeniach mobilnych.

Badania wskazują, że co czwarty ankietowany korzysta z telefonu komórkowego do wysyłania i odbierania poczty elektronicznej. Zwłaszcza młodym, wykształconym osobom zależy na stałym dostępie do skrzynki mailowej, głównie prywatnej, obawiają się jednak zbyt wysokich rachunków. Z mobilnego e-maila najchętniej korzystają w podróży, w czasie weekendów oraz za granicą.

Najliczniejszą grupą wiekową, która wzięła udział w badaniu były osoby w wieku 20-30 lat. Stanowili oni aż 38 proc. wszystkich respondentów i okazali się najbardziej otwarci na nowe rozwiązania. Popularność poczty e-mail, do której dostęp uzyskujemy za pomocą telefonu komórkowego jest w tej grupie najwyższa i wynosi prawie 28 proc.

Badani dwudziestolatkowie w ponad połowie przypadków (54%) korzystają z przynajmniej trzech kont pocztowych i ten wynik utrzymuję się we wszystkich grupach aktywnych zawodowo. Wśród młodzieży i osób starszych jest zdecydowanie niższy i sięga zaledwie 32 proc. Prawie 90% pytanych dwudziestolatków chciałoby mieć stały dostęp do poczty prywatnej (bardziej entuzjastyczna była tylko młodzież do 20 lat - wszyscy respondenci z tej grupy chcieli używać emaila w telefonie), a niemal co drugi- również do poczty firmowej.

Wg badań największą barierą hamującą wzrost popularności mobilnego e-maila są koszty związane przede wszystkim z transmisją danych. Większość badanych jest gotowa zapłacić za mobilny e-mail nie więcej niż 5 do 10 zł miesięcznie (łącznie z kosztami transmisji danych). Zaledwie 10% spośród nich jest skłonna płacić więcej, niż 20 zł miesięcznie, za to aż co czwarty respondent chciałby korzystać z e-maila w komórce za darmo.

Badanie na temat mobilnego maila przeprowadzono na przełomie lipca i sierpnia br. na zlecenie szwedzkiej firmy Momail, na grupie 442 losowo wybranych internautów serwisu Interia.pl.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama