r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Poczta w Windows 10 teraz w ciemnej kompozycji i z obsługą S/MIME

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Wbudowana w Windows 10 aplikacja służąca do obsługi poczty elektronicznej budzi jak na razie skrajne emocje. Niektórym użytkownikom jej prostota i szybkość działania odpowiada, dla innych program jest zbyt skromny, który na dodatek często ulega awarii i ma problemy z synchronizacją. Dzisiaj do użytkowników trafia aktualizacja, która nie tylko zwiększa oferowane możliwości, ale pozwala na zmianę wyglądu.

Poczta wbudowana w najnowszy system Microsoftu nie jest programem wybitnie rozbudowanym: korporacja postawiła tutaj na aplikację uniwersalną przeznaczoną na wiele urządzeń, a także łatwość obsługi i synchronizację z wieloma popularnymi kontami (np. Outlook, Gmail). Nie znajdziemy tu zbyt wielu opcji, pod tym względem znacznie lepiej wypadał leciwy Outlook Express, a także programy udostępniane za darmo w ramach pakietu Live Essentials. To jednak właśnie ta uniwersalna aplikacja jest teraz aktualizowana i to ona będzie rozwijana w przyszłości.

Dzisiejsza aktualizacja wprowadza zmianę w ustawieniach. Zamiast opcji odpowiedzialnej za wybór obrazu tła znajdziemy w nich całą sekcję poświęconą personalizacji. W nich możemy wybrać osobny kolor dla niektórych z elementów interfejsu (lub skorzystać z koloru ustawionego w systemie), a także przełączyć się na ciemny motyw graficzny. Efekt jest podobny do tego, jaki można zobaczyć od jakiegoś czasu w przeglądarce Edge: zmienia się cała otoczka, co wygląda naprawdę nieźle. Oprócz tego w ustawieniach personalizacji nadal możemy wybrać obraz wyświetlany w tle i ewentualnie ustawić, aby pokrywał on cały obszar zajmowany przez aplikację. Dzięki temu jego elementy zobaczymy także pod lewym paskiem narzędziowym.

r   e   k   l   a   m   a

W opcjach programu znajdziemy nieco dodatkowych zmian, które docenią nie tyle esteci, ile osoby czekające na funkcje z nieco bardziej rozbudowanych programów. Microsoft dodał opcje odpowiedzialne za szyfrowanie wiadomości i ich cyfrowe podpisywanie za pomocą S/MIME. Od teraz możliwe jest także określenie, czy aplikacja ma automatycznie pobierać zewnętrzne obrazy i style załączane do wiadomości w celu poprawnego ich wyświetlenia. Najnowszą wersję klienta pocztowego znajdziecie w sklepie wbudowanym w Windows 10 – w naszym przypadku aktualizacja była widoczna tylko w wersji Insider, na stabilnej kompilacji nie była jeszcze dostępna.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.