Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Podatek na budowę internetu.

W powszechnej świadomości jest, że Internet Explorer służy tylko do pobrania systemu operacyjnego, a w najgorszym przypadku tylko innej przeglądarki.

Z tego tytułu wnoszę o nałożenie podatku na licencję systemów operacyjnych Windows, by przyśpieszyć w Polsce budowę darmowego i szerokopasmowego dostępu do internetu. Za licencję Windows płacimy wszyscy bez wyjątku. Dlatego jest czymś idealnym do nałożenia podatku - każdy będzie musieć zapłacić.

Dostając instalację Windows i tak będziemy pobierać przeglądarkę internetową lub system operacyjny. By to natomiast zrobić, to państwo musi nam zapewnić dostęp do internetu. Państwo ma więc prawo do pobierania podatku.

r   e   k   l   a   m   a

Myślę, że przekonałem was wszystkich do mojego zdania. Microsoft szkodzi rozwojowi społecznemu, dostarczając system do tej pory nieprzystosowany do internetu. Większość ludzi z tego powodu łączy się z internetem, by to zmienić. Ci, co nie mają dostępu do internetu, to być może i tak będą chcieć się połączyć z internetem, by ściągnąć system operacyjnym lub przeglądarkę internetową. Dlatego do każdego nowego komputera powinien być naliczany podatek na budowę sieci internetowych - błąd - do każdego komputera z Windows, bo skoro mamy już system, to możemy nie ściągać przeglądarki internetowej, jak i systemu. Nie możemy pozwolić, by Ci kupujący komputer bez Windows, jak i z dostępem do internetu mieli lepsze szanse w społeczeństwie zinformatyzowanym, bo mogą sobie pobrać system operacyjny, a reszta będzie skazana na korzystanie z Windows. Dostęp do internetu, to dziś czyn nieuczciwego wyścigu szczurów. Z tych powodów państwo musi udostępnić internet wszystkim, i pobierać opłaty na jego budowę. W dodatku opodatkowanie Windows naprawi internet, gdyż zmniejszy się skala wirusów i różnych przestępstw internetowych.

Egzamin oblany

Pisałem już nie raz w komentarzu, ale chyba nie do wszystkich dotarło. Wpis na blogu był odpowiedzią na nius:
http://www.dobreprogramy.pl/Francuzi-chca-opodatkowacmobilne-systemy-operacyjne,Aktualnosc,22253.html
Czym są opłaty kasetowe? Jest to podatek nakładany na prywatne firmy, by wspierać firmy sponsorowane przez rząd i rządowe programy zapomogi artystom. I właśnie do tego nawiązywałem. Fakt, że odwołałem się do rządowych planów zapewnienia dostępu do internetu w każdym gospodarstwie domowym, to już inna kwestia - tu leży mój błąd, przez który trudno jest zrozumieć mój wpis.
Natomiast opodatkowanie Windows z jakiś dziwnych/wyimaginowanych powodów jest tym samym, co pomysł Francuskiego rządu. 

Komentarze