r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Podgląd dokumentów w Maemo oparty na KOffice

Strona główna Aktualności

Trzy miesiące temu powstała nowa wersja pakietu KOffice – zestawu narzędzi biurowych, znanych przede wszystkim użytkownikom środowiska graficznego KDE. Dzisiaj twórcy aplikacji na blogu projektu udostępnili informację o nowym produkcie stworzonym we współpracy z firmą Nokia.

Znany producent telefonów komórkowych dostosował pakiet biurowy KOffice do pracy w systemie Maemo 5, stworzonym specjalnie do obsługi internetowych tabletów tego producenta, takich jak Nokia N900. System Maemo działa w oparciu o Debiana – jedną z najpopularniejszych dystrybucji systemu Linux. Nokia używa aplikacji KWord i KPresenter do wczytywania i wyświetlania dokumentów tekstowych i prezentacji. Program posiada także nowy interfejs, dostosowany do wyglądu systemu Maemo.

Jednym z celów współpracy producenta pakietu i firmy Nokia, jest pomoc w interpretacji dokumentów pakietu Microsoft Office i dodanie obsługi takich plików do KOffice. Produkt zostanie oficjalnie zaprezentowany już w październiku, na konferencji Maemo Summit w Amsterdamie.

r   e   k   l   a   m   a

Warto dodać, że to nie pierwszy przypadek, w którym firma Nokia postanowiła podjąć współpracę nad produktami o wolnym kodzie źródłowym. Platforma Maemo jest oparta o takie rozwiązania jak GNOME, SQLite, czy wspomniany wcześniej Debian. Na przykładzie firmy Nokia można pokazać, że społeczność open source i duże koncerny mogą współpracować, tworząc nowe produkty i technologie.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.