r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Podręcznik do OpenOffice za darmo!

Strona główna Aktualności

Na stronie OpenZone.pl została bezpłatnie udostępniona książka autorstwa Ewy Gawin - OpenOfficePL i Mozilla Podręcznik użytkownika.

Podręcznik kierowany jest przede wszystkim do osób początkujących. Całość została czytelnie podzielona na części dotyczące poszczególnych modułów pakietu OpenOffice, a następnie na omawiane zagadnienia. Każda z części rozpoczyna się od wyjaśnienia spraw elementarnych (funkcje menu, podstawowe operacje), stopniowo jednak poziom zaawansowania zwiększa się (omówione są np. takie zagadnienia jak korespondencja seryjna), a na koniec znajdują się praktyczne przykłady. Całość okraszona jest dużą ilością bardzo przydatnych zrzutów ekranowych i z pewnością może stanowić doskonałą pomoc dla każdego użytkownika pakietu biurowego OpenOffice.

Warto zaznaczyć, że jest to elektroniczna wersja podręcznika przygotowanego dla OpenOffice Polska i dołączanego do rozwijanej przez tą firmę, płatnej odmiany pakietu OpenOffice o nazwie OpenOfficePL. Teraz publikacja dostępna także dla użytkowników OpenOffice T7 (edycji rozwijanej w ramach projektu OpenZone) oraz innych edycji pakietu OpenOffice. Przypomnijmy, że twórcy odmiany OpenOffice T7 za cel powzięli sobie udostępnianie pakietu OpenOffice z "wartością dodaną". Na stronie projektu oprócz wspomnianego podręcznika znajdują się też szablony kilku popularnych dokumentów, a lista dodatków ma się stale zwiększać. Edycja T7 udostępniana jest za darmo, projekt ma być w przyszłości finansowany z reklam wyświetlanych przy starcie pakietu.

Niestety podręcznik jest dostępny wyłącznie do przeglądania online, nie ma możliwości jego pobrania np. w formacie PDF. Jak sprawdziliśmy, strony internetowe na których dostępny jest podręcznik są jednak przygotowane w taki sposób, że całość można bez problemu estetycznie wydrukować.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.