Podsumowanie CES 2009

Strona główna Aktualności

O autorze

Targi Consumer Electronics Show swoją premierę miały w 1967 roku w Nowym Jorku. Od tamtego czasu ich ranga nieustannie rosła i poprzez regularne imprezy kreowano tutaj obowiązujące trendy nawet na kilka lat naprzód. To w historii CES można natknąć się na kilka spektakularnych premier - na przykład w 1970 roku zaprezentowano nań pierwszy magnetowid, zaś w 1981 odtwarzacz CD. A czy wiedzieliście, że dziesięć lat temu święcąca dzisiaj powoli triumfy telewizja HD prezentowana była właśnie na tych targach?

Consumer Electronics Show oznaczone numerkiem 2009 zakończone. W cieniu ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego przedsięwzięcie wypadło dość dobrze… pod względem ilości zwiedzających. Tegoroczna frekwencja to około 130 tysięcy przybyłych, czyli raptem o jakieś 10 tysięcy mniej niż w przypadku zeszłej edycji. Niestety to jedyny pozytywny punkt wystawy, z którego można by się cieszyć. Jeśli chodzi o prezentowane produkty bowiem, generalnie panował marazm do spółki z wtórnością. Kolejne wersje netbooków, poprawionych paneli LCD, plazm, telefonów komórkowych, przenośnych odtwarzaczy multimedialnych i masy innych urządzeń, gadżetów, przy kontakcie z którymi nasuwa się konkluzja „już to gdzieś widziałem”.

Większość producentów którzy decydują się na pokaz produktu podczas targów Consumer Electronics 2009 liczy na tytuł „Best of Innovations”, czyli wyróżnienie za innowacyjność. Kategorii jest tu sporo, nagrodzonych jeszcze więcej – spośród nich wybraliśmy dla Was naszym zdaniem najbardziej warte uwagi pozycje. Zaczniemy od sprzętów dla graczy.

[image source="Galerie/Inne/Consumer_Electronics_Show_2009:14493" mode="normal"]

Logitech G13 Advanced Gameboard to hybrydowa klawiatura uzupełniająca możliwości oferowane przez normalną klawierkę plus mysz komputerową. Urządzenie wyposażono w 25 programowalnych przycisków i analogowy joystick, a wszystko przyprawiono wbudowanym wyświetlaczem LCD. Jak zapewne doskonale pamiętacie, szerzej pisaliśmy o produkcie w zeszłym roku.

1 2 3 4 następna
© dobreprogramy

Komentarze