reklama

Podsumowanie IV Kongresu Bezpieczeństwa Sieci

Strona główna Aktualności

O autorze

Zakończył się IV Kongres Bezpieczeństwa Sieci. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 700 uczestników. Trwający dwa dni Kongres składał się z trzech równoległych konferencji - Network Security GigaCon, Firewall & VPN GigaCon oraz Secure Mail GigaCon, w ramach których firmy tworzące rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa prezentowały swoje produkty, a eksperci wygłosili wykłady merytoryczne.

Kongres otworzył Piotr Waglowski wykładem "Czy administrator niezabezpieczonej sieci powinien ponosić odpowiedzialność za współsprawstwo?". W sesji plenarnej wystąpili także przedstawiciele firmy IMNS Polska - z wykładem o kompleksowym podejściu do ochrony zasobów sieci, a także Marcin Ścieślicki z HP oraz przedstawiciel firmy Axence Software. Cykl wykładów w sesji plenarnej zamknęło wystąpienie na temat śledztwa w sieci Przemysława Krejza z firmy Mediarecovery.

Po zakończeniu wykładów w sesji plenarnej firmy prezentowały swoje rozwiązania w trzech blokach tematycznych. Swoje wykłady w poszczególnych blokach tematycznych poprowadzili także przedstawiciele: Fundacji Dzieci Niczyje, ISSA Polska - Stowarzyszenia ds. Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych oraz Stowarzyszenia na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania (SASO). Firma Axence Software otrzymała wyróżnienie "Złoty Bit" za produkt Axence nVision przeznaczony do monitorowania sieci i pracowników oraz inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania.

Podczas przerw uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami firm oraz zapoznać się z ich ofertami na kilkunastu stoiskach wystawowych.

Vortal dobreprogramy był jednym z głównych partnerów medialnych tegorocznego Kongresu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało