Podwójna ulga w TP S.A.

Strona główna Aktualności

O autorze

Pisaliśmy już o możliwości rozmnożenia ulgi na Internet. Z ulgi na Internet mogą korzystać jednocześnie rodzice, dzieci i dziadkowie, jeśli mieszkają pod jednym dachem, a ich imiona i nazwiska figurują na fakturach za wydatki na dostęp do sieci. Sprawa nie jest bezznaczenia, w przypadku faktury wystawionej na jedną osobę odliczenie może wynieść maksymalnie 760 zł, jeśli na fakturze pojawiłaby się dodatkowa osoba faktycznie ulga wzrasta do kwoty nawet 1520 zł.

Niestety w momencie kiedy publikowaliśmy wspomnianą informację, Telekomunikacja Polska nie umożliwiała takiego rozwiązania. Od tego miesiąca sytuacja uległa jednak częściowej zmianie. Obecnie z powiększonej ulgi mogą już skorzystać małżeństwa zamieszkujące razem i rozliczające się wspólnie w rocznym rozliczeniu podatkowym.

Aby móc odliczyć od dochodu wydatki poniesione na Internet w podwójnej wielkości Telekomunikacja musi wystawić fakturę VAT na oboje małżonków, aby tak się stało należy wypełnić oświadczenie o wspólnym korzystaniu z Internetu przez oboje małżonków.

Formularz oświadcznia oraz adres na jaki należy je złożyć wszyscy zainteresowani znajdą na stronie TP S.A.

© dobreprogramy
s