Pogoda Yahoo

Strona główna Android Wiadomości Pogoda
Pobierz program
lub zeskanuj:

Yahoo Weather to bez wątpienia jedna z najładniejszych, jeżeli nie najładniejsza pogodynka mobilna. Wprawdzie nie to w tego typu programach jest najważniejsze, ale dobrze przemyślany interfejs, znacznie podnosi komfort korzystania z aplikacji.

Przygodę z Yahoo Weather rozpoczynamy od wybrania naszej lokalizacji. Możemy tego dokonać poprzez gps, bądź też wybrać ręcznie z listy. Od te pory, główny ekran będzie zajmowało zdjęcie z naszej lokalizacji oraz podstawowe dane pogodowe. Gestem w lewo i prawo zmieniamy miasta, a od dołu wysuwamy bardziej szczegółowe informacje. Towarzyszą im miłe dla oka animacje.

Z prawej u góry skrywa się menu. Z jego poziomu możemy zarządzać lokacjami, pobrać inne aplikacji Yahoo oraz dostać się do skromnych ustawień. O wiele lepiej prezentują się widgety. Jest ich kilka, dodatkowo możemy je edytować. Prognoza pogody to temat bardzo subiektywny. Testy dla Warszawy dały wynik zadowalający i dobrą sprawdzalność. Niestety z poziomu aplikacji nie widać informacji o dostawy danych pogodowych. Yahoo Weather dostępna jest za darmo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 09.04.2016 21:44

Proszę o dostęp do pogody jahu

zenek.internauta   1 #1 16.06.2015 20:38

Program może i ciekawy, ale... Google Play wymaga akceptacji uprawnień aplikacji i tutaj szlag człowieka może trafić, jak się zorientuje jakich zgód od potencjalnego użytkownika się wymaga. Tu już nie mamy do czynienia nawet ze spyware - tu jest znacznie gorzej. Uprawnienia reguluje dokument: "Informacje o uprawnieniach aplikacji", gdzie jasno określono:
"Przed pobraniem aplikacji z Google Play często musisz najpierw zgodzić się na uprawnienia aplikacji, które dają jej dostęp do określonych funkcji urządzenia lub zapisanych na nim informacji. Uprawnienia tworzą grupy uprawnień".

W zakładce:
"Telefon", możemy przeczytać:

"Aplikacja może korzystać z telefonu i/lub jego historii połączeń. (...) Dostęp do telefonu może obejmować: (...)
- modyfikowanie stanu telefonu,
- nawiązywanie połączeń bez Twojego udziału.

Zakładka: Kalendarz:

Aplikacja może używać informacji z kalendarza dostępnych na urządzeniu. Dostęp może obejmować:
- odczytywanie wydarzeń w kalendarzu oraz informacji poufnych,
- dodawanie i modyfikowanie wydarzeń z kalendarza oraz wysyłanie e-maili do gości bez wiedzy właściciela.

Oczywiście wszystko w celu usprawnienia działania aplikacji oferowanych przez Google Play, ale kto nam potem zagwarantuje, że udzielona przez nas zgoda nie będzie używana w innych celach?
Dalej nie będę cytował, aczkolwiek byłoby co cytować - zasady spisano na jedną modłę. Tak bezczelnych warunków się nie spodziewałem. Osobiście wywalę lub przynajmniej unieszkodliwię wszystko z aparatu co ma związek z Google Play. Jeszcze nie tak dawno temu, jeśli jakikolwiek program powiązany był ze spyware, to wszyscy go glanowali, a teraz z ludzi w biały dzień robią balona i wszyscy mają się cieszyć? Mam nadzieję, że nie wszyscy. Żal, że portal nawet słowem nie wspomniał o czyhających niebezpieczeństwach.

Proszę mnie sprostować jeśli w czymś tu się mylę. Podaję linka do wymienionego dokumentu:
https://support.google.com/googleplay/answer/6014972?p=app_permissions&rd=1