Poing! 1.01b

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Żeby z bardzo klasycznego pomysłu wykrzesać coś więcej, czasami nie trzeba go wcale stawiać na głowie, a wystarczy tylko przekręcić. Doskonale udowadnia to bezpłatna gra zręcznościowa Poing! Mamy tu do czynienia z paletką odbijającą piłeczkę, ale nie z dołu do góry, lecz z lewej strony do prawej. Na tym oczywiście nie koniec udziwnień, które czynią z tej propozycji zabawę prawdziwie nieprzewidywalną. Im dalej, tym ciekawiej.

Nie chodzi tutaj już także nawet o zbicie wszystkich cegiełek. Trzeba tyle razy uderzyć postawioną za nimi prawą ścianę, by ta się rozprysła, a piłka przeleciała poziom wyżej. Co ważne, kiedy piłka wyleci nam z lewej, cofa nas o etap i jest jeszcze szansa na jej odratowanie. W zależności od wybranego zestawu układów, bowiem tych dostajemy kilkanaście, pozorna strata piłeczki zabrać nas może jednak do innych poziomów.

Nie zabrakło mocy specjalnych, wypadających z cegiełek, w tym poszerzania paletki, pola siłowego za nią czy rozszczepiania piłki. Same barwne bloczki mają zaskakujące właściwości. Robią za przełączniki, potrafią generować po uderzeniu kilka innych, a te ciężkie po stuknięciu ledwie lekko przepchniecie dalej. Gdyby komuś nie wystarczyła masa układów dostępnych w różnych paczkach, gra ma wbudowany edytor etapów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!