Pokemon Quest: darmowa gra dostępna do pobrania na Androida i iOS-a

Strona główna Aktualności

O autorze

Ogromny sukces Pokemon GO zachęcił twórców gier do tworzenia kolejnych produkcji z kieszonkowymi stworkami. Użytkownicy Androida i iOS otrzymali właśnie Pokemon Quest. Tytuł dostępny jest za darmo.

W grze trafiamy na wyspę Tumblecube Island. Świat jest kolorowy i wszystkie jego elementy, wraz z zamieszkującymi go stworkami, zbudowane są z form przypominających prostopadłościany. Z pewnością gra nie wygląda jak pozostałe produkcje z pokemonami. Nie zabrakło jednak kultowych stworków, którymi będziemy sterować przez większość rozgrywki.

Przygodę zaczynamy od poznania podstawowych zasad rządzących wirtualnym światem. Następnie wybieramy pokemona, który zostanie nam przydzielony na początku przygody. Tak, wśród dostępnych jest Pikachu. Sterowanie jest banalnie proste i sprowadza się do szybkiego wciskanie przycisków na ekranie smartfona.

Tytuł skierowany jest głównie do młodszych odbiorców. Nie jest wymagający i gra się całkiem przyjemnie, chociaż raczej nie wciąga na dłużej. Podczas zwiedzenia kolorowej wyspy będziemy głównie brać udział w pojedynkach z innymi pokemonami. Gracz otrzymuje także własną bazę, w której przygotuje się na kolejne wyprawy. Poszczególne regiony nie są duże, a ich ukończenie nie zajmuje dużo czasu.

Produkcja dostępna jest za darmo na Androida i iOS-a. Oczywiście nie płacimy podczas pobrania, ale w grze znalazły się mikropłatności.

© dobreprogramy
s