reklama

Poketscan: polska aplikacja pozwoli namierzyć nawet najrzadsze Pokemony

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Narzędzi wspomagających łapanie ich wszystkich jest coraz więcej, niedługo biedne Pokemony nie będą miały żadnych szans na wolność. Teraz do tej listy dołączyło polskie narzędzie Poketscan, stworzone przez programistów i analityków Big Data z firmy Cloud Technologies. Pozwala graczom sprawdzić, gdzie przebywają poszukiwane przez niego Pokemony, jaką trasą pokonują i do kiedy można je złapać.

Złapanie najrzadszych i najpotężniejszych Pokemonów jest bardzo trudne. Chodzić za Snorlaxem możecie cały rok, a i tak go pewnie nie złapiecie (może siedzi na środku pustyni?). Webowa aplikacja z Cloud Technologies jest jednym z tych rozwiązań, które bazują na ujawnieniu API gry. Analiza danych wymienianych między aplikacją i serwerami Pokemon GO pozwoliła na ustalenie położenia poszczególnych Pokemonów i czasu ich aktywności. Teraz wystarczy to połączyć z mapami Google – i nagle gra staje się sporo łatwiejsza.

Programiści z Cloud Technologies przyznali, że w ich firmie wiele osób gra w hit Niantica i kolekcjonuje kieszonkowe potwory. To właśnie nakłoniło ich do napisania sprzężonej z Mapami Google utrzymanego w stylu retro, interaktywnego skanera Pokemonów. Mapa wyświetla ich położenie na całym świecie, a wyszukiwarka pozwala znaleźć potworka zarówno po nazwie jak i przez kliknięcie ikony. Możemy też po prostu wpisać swój adres, by sprawdzić, na co można zapolować z Pokeballem w okolicy.

Aplikację znajdziecie pod adresem poketscan.com. W zasadzie działa, choć momentami bywa tak przeciążona, że leży. Czasem też trzeba poczekać na wyniki. Należało się tego spodziewać, Polacy należą bowiem do najbardziej aktywnych graczy na świecie, a przecież nie tylko oni z serwisu korzystają – autorzy narzędzia przyznają, że mieli już użytkowników z takich krajów jak Kolumbia, Meksyk czy Wietnam.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama