Pokémon GO Plus – oficjalna bransoletka Nintendo pozwoli łapać Pokemony ze smartfonem w kieszeni

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Wielu chciałoby pewnie usłyszeć, że pokemonowa mania już wygasa, że to tylko przejściowa moda. Nic z tego, wciąż zapytania o Pokemon GO to trend rosnący w wyszukiwarce Google. Wyszukiwarką jednak nikt Pokemonów nie znajdzie, trzeba wyjść w teren ze smartfonem. Sam smartfon jednak nie jest wcale taki dobry – pomyślcie, ile dziennie poruszając się po mieście Pokemonów przegapicie? W końcu nie da się całego dnia spędzić z nosem w grze. Nintendo znalazło sposób, jak temu zaradzić. Stworzyło urządzenie ubieralne, dzięki któremu w końcu może Mew, Mewtwo, Moltres, Zapdos, Articuno czy Ditto, najrzadsze z Pokemonów, wpadną w wasze ręce.

Urządzenie nazywa się Pokémon GO Plus, waży kilkanaście gramów i wygląda jak spłaszczony PokeBall na nadgarstek w formie pinu Mapy Google – a to wszystko na poliestrowej bransoletce. Po sparowaniu go ze smartfonem, Pokemon GO Plus da znać o obecności Pokemona w pobliżu wibracją i pulsowaniem diody. Potem wystarczy nacisnąć przycisk, by rzucić w niego PokeKulą i go pochwycić. Wszystko to bez wyjmowania smartfona z kieszeni. Łatwo sobie wyobrazić, jak niebezpieczni będą gracze, którzy zainwestują w taki profesjonalny sprzęt.

Inwestycja nie jest ogromna, ten oficjalny dodatek do gry kosztować ma 35 funtów w oficjalnym brytyjskim sklepie Nintendo, a w sprzedaży pojawić się ma do 31 sierpnia (choć z innych źródeł wynika, że w USA mogłoby się pojawić wcześniej, już w lipcu). Japończycy spodziewają się ogromnego zainteresowania, już zapowiedzieli, że sprzedawać będą tylko jednego Plusa na klienta. Dostawa jest za darmo. Kupić to cudo po oficjalnej cenie może jednak nie być łatwo, na aukcjach na eBayu ludzie sprzedają swoje preordery nawet za 100 dolarów. Na Allegro znaleźliśmy preordery w bardziej przystępnych cenach, ok. 200 zł.

Uwaga: obecna prototypowa wersja działa wyłącznie z iPhone’ami 5/5c/5s/SE/6/6s/6 Plus i 6s Plus, z systemami iOS 8.x i 9.x. Póki co, nie wiadomo, kiedy Pokémon GO Plus będzie działał z telefonami działającymi pod kontrolą Androida – Nintendo nad tym pracuje, ale terminu nie podało.

© dobreprogramy