Pół miliona haseł w polskiej Wikipedii

Strona główna Aktualności

O autorze

Niespełna dwa miesiące temu świętowaliśmy 10 milionów artykułów w Wikipedii. Dzisiaj polska edycja przekroczyła liczbę 500 tysięcy haseł, dzięki czemu polska Wikipedia zajmuje czwarte miejsce na świecie.

Wikipedia, która jest internetową, niekomercyjną encyklopedią tworzoną od podstaw przez internautów, powstała w 2001 roku. W ciągu 7 lat istnienia stała się bezpłatnym i łatwo dostępnym źródłem informacji, z którego korzystają codziennie miliony internautów. Dzięki wciąż rozwijanej treści należy do pierwszej dziesiątki najczęściej odwiedzanych witryn świata. Każdy internauta może nie tylko czytać jej hasła, ale także tworzyć nowe, czy też uzupełniać i poprawiać istniejące. Jako jedyna encyklopedia posiada również ponad 200 wersji językowych natomiast cała treść jest opublikowana na licencji GNU FDL.

Jest ona największą polską encyklopedią, jeśli chodzi o objętość i liczbę haseł. Należy także do pierwszej dziesiątki witryn najczęściej odwiedzanych przez polskich internautów. Administratorzy dążą do maksymalnej neutralności i wiarygodności zamieszczanych w niej informacji, w związku z czym realizowanych jest szereg inicjatyw mających na celu ocenę jakości haseł oraz "utrzymywanie" ich poziomu, jeżeli oceniony został na wysoki.

Warto wspomnieć, że spośród olbrzymiej ilości materiałów, jakie oferuje Wikipedia swoim użytkownikom, można znaleźć również wpis dotyczący vortalu dobreprogramy. ;-)

© dobreprogramy