Polacy 15. wśród narodów najbardziej nękanych przez telemarketerów. Jest gorzej niż rok temu

Polacy 15. wśród narodów najbardziej nękanych przez telemarketerów. Jest gorzej niż rok temu

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
19.12.2018 05:00

Zajmująca się identyfikacją numerów, międzynarodowa firma Truecaller opublikowała ranking 20 państw z najbardziej rozwiniętym telemarketingiem. W zestawieniu wzięto pod uwagę średnią liczbę połączeń reklamowych, jakie każdy abonent odbiera w ciągu miesiąca, dokonując jednocześnie bezpośredniego porównania pomiędzy danymi z roku 2018 i 2017. Polska zajęła 15. miejsce, z tym że wśród krajów Unii Europejskiej jest 4.

Niechlubny rekord przypadł Brazylii, gdzie statystyczny mieszkaniec odbiera co najmniej jedno połączenie reklamowe dziennie – 37,5. Co ciekawe, jest to ponad 80-proc. wzrost rok do roku, kiedy to do obywateli „kraju kawy” dzwoniono 20,7 raza na miesiąc.

O spokoju nie mogą mówić też, odpowiednio: Hindusi, Chilijczycy, Południowoafrykańczycy i Meksykanie. Wszyscy odbierają co najmniej 20 połączeń marketingowych na miesiąc. Przy czym o ile w Indiach odsetek połączeń reklamowych pozostaje na wysokim, lecz stabilnym poziomie, o tyle w przypadku pozostałych z wymienionych obserwujemy zauważalne wzrosty.

A skoro już o wzrostach mowa, to pod tym względem dominuje Kostaryka. Tam 2018 r. przyniósł czterokrotny wzrost liczby połączeń reklamowych, z 4,3 do 18,5 na miesiąc.

Źródło: Truecaller Insights
Źródło: Truecaller Insights

Z drugiej strony najbardziej powściągliwi – pośród uwzględnionych – zdają się być marketingowcy w Izraelu, którzy dzwonią zaledwie 8,5 raza w miesiącu. Dalej – Dominikana, Rosja, Wielka Brytania, Indonezja i właśnie Polska. W tych krajach średnia liczba połączeń od telemarketerów nie dochodzi do 10 w skali miesiąca. Czy to dużo, czy nie – oceńcie sami.

Niezaprzeczalne jest natomiast, że w Polsce widzimy intensyfikację aktywności telespamerów. Średnia za rok 2017 wynosi 6,1, za rok 2018 zaś – 9,9, co daje ponad 62-proc. przyrost. Przy czym z podobnym problemem zmagają się wszystkie wyszczególnione kraje UE: Grecja, Hiszpania i Włochy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)