reklama

Polacy już mogą zarabiać w złotówkach na Google Play

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

W Android Market, który od niedawna nazywa się Google Play, Polacy mogą umieszczać aplikacje od kilku miesięcy. Jednak nasi programiści musieli powstrzymać się od umieszczania tam płatnych aplikacji. Dziś do deweloperów rozesłana została informacja o tym, że ograniczenie zostało zniesione.

Problem z rozliczaniem Polaków publikujących aplikacje w Google Play wynikał z braku obsługi naszej waluty przez Google Merchant. Od dziś złotówki znalazły się na liście walut w pełni obsługiwanych przez Google Play i Google Checkout, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby deweloperzy otrzymywali wynagrodzenie w złotówkach.

Deweloperzy z Polski będą musieli przejść przez proces migracji konta, aby zmienić jego walutę rozliczeniową z dolarów amerykańskich na polskie złotówki. Niestety proces ten wymaga założenia nowego konta z innym adresem e-mail. Na liście dostępnych krajów znajduje się już Polska. Jak to często bywa w takich sytuacjach, nie ma możliwości łatwej zmiany kraju gdzieś w ustawieniach. Na szczęście wszystkie aplikacje, ustawienia, oceny, opinie o produkcie i zgromadzone fundusze można bezproblemowo przenieść na nowe konto — każdy deweloper otrzymał indywidualny kod weryfikacyjny, który powinien wprowadzić przy zakładaniu nowego konta, aby potwierdzić swoją tożsamość. Potem wystarczy tylko ponownie opublikować aplikacje. Przeniesienie danych na nowe konto powinno, według Google'a, zająć około pół godziny.

Stare konto w Google Play zostanie skasowane, a wpisowe za nie zwrócone. Jest jednak haczyk — jeśli nowe konto nie zostanie utworzone przed 10 maja, aplikacje przestaną być widoczne w sklepie Google Play, a transakcje w dolarach dla tych kont zostaną wstrzymane.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić