Polacy na MVP Open Days w Cambridge

Strona główna Aktualności

O autorze

Specjaliści wyróżnieni tytułem Microsoft Most Valuable Professional (MVP) spotkali się na III regionalnych Dniach Otwartych MVP, które odbyły się w Microsoft Research Centre w Cambridge, w Wielkiej Brytanii. 118 osób z 29 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki wzięło udział w szkoleniach technicznych, podczas których prezentowane były najnowsze technologie firmy Microsoft. Goście mieli również możliwość spotkać się i porozmawiać z pracownikami Microsoft z całego świata. W spotkaniu wzięło udział 16 osób z tytułem MVP z Polski.

MVP są to osoby uznane i nagrodzone przez Microsoft za aktywne dzielenie się swoją wiedzą w technicznych społecznościach internetowych, na grupach i forach dyskusyjnych. Program MVP jest prowadzony w Europie Środkowo-Wschodniej od 3 lat. Do tej pory tym prestiżowym tytułem nagrodzono 136 osób, w tym 29 w Polsce. Na całym świecie tytuł Microsoft MVP posiada ponad 3300 osób z 81 krajów.

W Polsce Program MVP prowadzony jest od 3,5 roku. Tytuł przyznawany jest przez wewnętrzną komisję Microsoft kandydatom wybranym z list nominacyjnych, przedstawianych przez pracowników oraz członków społeczności internetowych. Oprócz tytułu, nagrodzeni otrzymują, m.in. dostęp do kodów źródłowych oprogramowania, możliwość bezpośredniego kontaktu z programistami i osobami tworzącymi oprogramowanie Microsoft oraz możliwość publikowania własnych artykułów w bazie wiedzy Microsoft.

Więcej informacji na temat programu MVP znajduje się na stronach Microsoft

© dobreprogramy
s