Polacy na podium w World Cyber Games 2006!

Strona główna Aktualności

O autorze

Polscy gracze z zespołu Pentagram G-Shock (dawniej Team Pentagram) zdeklasowali rywali z całego świata i zajęli pierwsze miejsce w zakończonym właśnie finale turnieju gier komputerowych World Cyber Games 2006, w kategorii Counter Strike!

Polacy w składzie: Łukasz Wnęk (LUq) z Warszawy, Filip Kubski (Neo) z Poznania, Wiktor Wojtas (TaZ) z Warszawy, Jakub Gurczyński (kuben) z Torunia oraz Mariusz Cybulski (lrd) z Warszawy, pokonali w finałowej rozgrywce 2:1 szwedzki zespół NiP (Ninjas in Pyjamas), zdobyjąc tytuł mistrzów świata. Trzecie miejsce w Counter Strike'a zajął fiński zespół hoorai. Pentagram G-Shock kolejny raz udowodnił swoją klasę! Takie osiągnięcie udało im się jednak po raz pierwszy. Gratulujemy!

Niestety w pozostałych kategoriach Polacy nie doszli już do ścisłego finału (1/4). W kategoriach w których walczyli nasi reprezentaci wygrali: FIFA 2006 - Daniel Schellhase (hero) z Niemiec, Need for Speed - Alan Enileev (USSRxAlan) z Rosji, StarCraft - Yeonsung Choi (IloveOov) z Korei, WarCraft - Xiaofeng Li (SKYCN) z Chin. W tej grupie jedynie Krzysztof Nalepka (Draco) z Nowego Wiśnicza w kategorii StarCraft dotarł do 1/8 finałów, przegrał jednak z Yeonsung Choi, który jak już pisaliśmy, okazał się później mistrzem świata w tej kategorii. Podobnego "pecha" miał Cezary Gontarek (KarteKpL) z Płocka walczący w FIFA 2006, który w 1/32 rozgrywek trafił na Daniela Schellhase, który również zdobył później tytuł mistrza.

Ponadto, w odbywających się na innych zasadach rozgrywkach Quake4 All Stars dwuosobowy zespół składający się z naszego reprezentanta Maćka Krzykowskiego (av3k) i Alessandro Avallone (Stermy) z Włoch zajął 3 lokatę, przy czym w tej kategorii startowały tylko 4. dwuosobowe zespoły. Warto jednak zaznaczyć, że pozostali zawodnicy to prawdziwa śmietanka bo rozgrywki w tej kategorii były przeprowadzane wśród ośmiu najlepszych graczy w Quake4 na świecie.

Przypomijmy, że w tegorocznych World Cyber Games 2006 do walki o miano mistrzów świata w poszczególnych kategoriach i nagrody o łącznej wartości około pół miliona dolarów walczyło 700 zawodników z 70 krajów. Finały WCG 2007 odbędą się w Seattle w Stanach Zjednoczonych.

© dobreprogramy
s