reklama

Polacy w konkursie Google najlepsi w Europie

Strona główna Aktualności

O autorze

Polska grupa studentów ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - Agata Rundo, Karolina Szmit, Marta Grzymała, Tomasz Nowiński i Karol Milewski - została zwycięzcą konkursu Google Online Marketing Challenge 2009 na region Europy.

W konkursie na całym świecie wzięło udział 2187 drużyn z 57 krajów. Zespoły otrzymały ekwiwalent 200 dolarów, który miały spożytkować na reklamę poprzez Google AdWords. Zadaniem zespołów było nawiązanie współpracy z lokalną firmą, opracowanie dla niej strategii marketingowej w Internecie, przeprowadzenie kampanii, analiza rezultatów oraz dokonanie rekomendacji działań na przyszłość. Na zaprojektowanie i wdrożenie strategii drużyny miały 3 tygodnie. Opracowany specjalnie na tę okazję algorytm Google oceniał efekty każdego projektu wyłaniając 150 czołowych zespołów z całego świata. 15 z nich (w tym 2 z warszawskiej SGH) przeszło do finału w którym zostali poddani ocenie jury.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić