r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Polacy znów najlepsi!

Strona główna Aktualności

Zapewne wielu z nas emocjonowało się wczoraj walką polskich siatkarek o Mistrzostwo Europy. Jednak ostatnie dni obfitują w sukcesy nie tylko na polu sportowym ale także informatycznym.

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o świetnych wynikach polskich programistów w rankingu TopCoder. Dziś kolejna wspaniała wiadomość - Polak został zwycięzcą w zawodach programistycznych Google Code Jam 2005.

Zwycięzcą jest Marek Cygan, student Uniwersytetu Warszawskiego. Pokonał on 14,5 tys. rywali z całego świata (dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji), zdobywając 1 miejsce, sławę i 10 tys. dolarów nagrody.

To zaszczyt gościć najbardziej utalentowanych programistów komputerowych na świecie - powiedział Alan Eustace vice prezydent działu inżynierii i badań w Google. Dwa razy więcej uczestników Google Code Jam w tym roku, spowodowało, że walka była zacięta. Gratulacje dla Marka i wszystkich finalistów - dodał.

Drugie miejsce zajął Erik-Jan Krijgsman, student Uniwersytetu of Twente w Holandii, a trzecie Petr Mitrichew, student Państwowego Uniwersytetu Moskiewskiego w Rosji. Obaj zdobyli po 5 tys. dolarów nagrody.

To już trzecia edycja Google Code Jam, zawodów, które są organizowane w ramach rankingu TopCoder. Rozpoczęła się 22 sierpnia i zgromadziła 14,5 tys. uczestników z ponad 32 krajów. Musieli się oni wykazać znajomością języka Java, C++, C# lub VB.NET.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.