Polak nowym prezesem Oracle na region Europy Centralnej

Strona główna Aktualności

O autorze

Paweł Piwowar, Prezes Zarządu Oracle Polska otrzymał nominację na Prezesa nowo utworzonego w strukturach Oracle, Regionu Europy Centralnej. Struktura ta będzie funkcjonować w ramach Oracle EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) i obejmować Polskę, Czechy, Słowację, Węgry oraz Litwę, Łotwę i Estonię.

Jak informuje koncern w komunikacie prasowym, połączenie zasobów siedmiu krajów umożliwi lepsze planowanie sprzedaży i marketingu aplikacji oraz łatwiejsze udostępnianie międzynarodowych referencji dla tego działu oprogramowania. Paweł Piwowar będzie pełnić funkcję Prezesa Zarządu Oracle Polska do czasu objęcia tego stanowiska przez swego następcę.

Z firmą Oracle Paweł Piwowar jest związany od stycznia 1998 r., kiedy został Prezesem Zarządu Oracle Polska. W maju 2003 r. otrzymał nominację na stanowisko Vice President Oracle Corporation, a od czerwca 2004 r. pełnił również funkcję dyrektora regionalnego krajów bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. Przed rozpoczęciem pracy w Oracle przez 7 lat pracował w firmie ComputerLand, z czego 4 lata był jej Dyrektorem Generalnym. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie studiował na wydziale elektroniki.

© dobreprogramy
s