r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Policja likwiduje wytwórnię pirackich płyt

Strona główna Aktualności

Krakowscy policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą zlikwidowali kolejną nielegalną wytwórnię pirackich płyt CD i DVD z muzyką i filmami.

Policjanci trafili na trop jednego z garaży w Podgórzu w którym, jak podejrzewano, znajduje się magazyn pirackich płyt. W sobotę, po kilkugodzinnej obserwacji doszło do zatrzymania 28-letniego mieszkańca Krakowa, który korzystał z podejrzanego garażu. W trakcie przeszukania pomieszczenia oraz mieszkania wynajmowanego przez zatrzymanego mężczyznę, znaleziono i zabezpieczono około 6 tysięcy płyt CD i DVD (z tego prawie 5 tysięcy już nagranych i gotowych do sprzedaży) z muzyką i filmami. Dodatkowo zabezpieczono 3 zestawy komputerowe z 10 nagrywarkami i 3 drukarki (w tym jedna z możliwością nadruku na płytach CD).

Policja szacuje, że zabezpieczonego sprzętu to około 20 tys. złotych, zaś wartość zabezpieczonych płyt to 240 tys. złotych. Zatrzymany mężczyzna za przestępstwa z ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych odpowie przed sądem.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.