Policja nie odpuszcza piratom

Strona główna Aktualności

O autorze

Mimo wakacji i wiążącego się z nim sezonu urlopowego, policjanci z wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą nie odpuszczają piratom. Do grona zatrzymanych w tym okresie osób dołączyły dwie kolejne. Tym razem są to dwaj mieszkańcy Chorzowa, zatrzymani przez katowickich policjantów.

Mężczyźni w wieku 28- i 30 lat zostali zatrzymani na targowisku miejskim przy ulicy Pukowca w Katowicach gdzie sprzedawali nielegalnie skopiowane programy i gry komputerowe, filmy oraz muzykę. W swojej "ofercie" piraci posiadali m.in. filmy, której można obejrzeć w chwili obecnej wyłącznie w kinie. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 7 tys. płyt CD i DVD z nielegalnymi programami, filmami, grami i muzyką. Oprócz tego zabezpieczono sprzęt komputerowy służący do kopiowania płyt. Wartość rynkowa zabezpieczonego mienia oceniono wstępnie na prawie 600 tys. zł.

Policja próbuje ustalić klientów zatrzymanych i źródło, z którego sami się zaopatrywali. Mężczyznom może grozić teraz kara nawet do 5 lat więzienia i perspektywa zasądzenia olbrzymich odszkodowań, o jakie mogą wystąpić właściciele oprogramowania.

© dobreprogramy