reklama

Policja sprawdza łódzkie akademiki?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wygląda na to, że Policja ostro wzięła się za piractwo w studenckich akademikach. Dopiero co donosiliśmy o akcji w Wittigowie - akademikach Politechniki Wrocławskiej, a także o wcześniejszych nalotach w Koszalinie i Poznaniu, a tymczasem padło na Łódź.

Jak donosi nam jeden z Czytelników, łódzka policja weszła wczoraj do akademików Politechniki Łódzkiej zlokalizowanych przy Al. Politechniki. Policjanci sprawdzali legalność oprogramowania oraz poszukiwali nielegalnych utworów - filmów, muzyki itp. Nie znamy jeszcze szczegółów, a łódzka Policja nie wystosowała oficjalnego komunikatu prasowego na ten temat.


Aktualizacja, 21.06.2007, 10:29

Wygląda na to, że choć potwierdzaliśmy taką informację drugim źródłem to jednak tylko plotka. Najwyraźniej stan napięcia we wszystkich polskich akademikach przekracza wszelkie granice. Z wielu maili jakie dotarły do naszego serwisu wynika, że żadnej masowej kontroli w łódzkich akademikach nie było. Niektórzy wspominają jednak o tajemniczej wizycie nieumundurowanych funkcjonariuszy - co miałoby według nich świadczyć o przeprowadzaniu tzw. rekonesansu i przygotowaniach do nalotu dzisiejszego ranka. To jednak również może być plotka. Warto zacytować tu jeden z komentarzy:

To moze ja relacje na zywo ;) U nas w DS chyba ich jeszcze nie bylo. Podobno byli w 9DS i w 1DS, ale to sa tylko plotki. Chociaz znajomy mowil ze u jego kolegi admina z 1. juz byli wiec czemu mialbym mu nie wierzyc. Wszyscy mamy nadzieje ze wpadna tylko do adminow, ale poniewaz nigdy czegos takiego nie przezywalismy to kazdy sie boi ze wejda do kazdego pokoju po kolei. Atmosfera strachu jest naprawde gesta. Ludzie na masowa skale pozbywaja sie dyskow twardych. Normalnie wszystkie akademiki na osiedlu poruszone. W kazdym co rusz to inne plotki. Wszyscy przygotowuja sie na atak jutro rano.

Wielu spekuluje, że nalot rzeczywiście był planowany ale informacja ta szybko się rozniosła, więc Policja zrezygnowała z akcji aby się nie kompromitować brakiem wyników.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama