Policja zabezpieczyła 3 tys. nielegalnych płyt

Strona główna Aktualności

O autorze

3 tys. płyt z nielegalnie skopiowanymi filmami i programami komputerowymi zabezpieczyli policjanci z Jasła na Podkarpaciu.

Najnowsze filmy, nagrania muzyczne, programy komputerowe, systemy operacyjne oraz gry zawierały pirackie płyty CD, które zabezpieczyli policjanci z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej w Jaśle. Wśród pirackich utworów były także filmy erotyczne. W ręce jasielskich specjalistów zwalczajacych przestępczość gospodarczą wpadło ponad 3 tys. nielegalnie skopiowanych płyt. Wstępne szacunki mówią o stratach rzędu 100 tys. zł wynikających z nielegalnego kopiowania i rozpowszechniania pirackich nośników.

Za sprawą stoją dwaj 25-letni mieszkańcy Jasła, którzy zajmowali się tym procederem od kilku lat. Młodzi mężczyźni utworzyli witrynę internetową przez którą zamieszczali oferty, jak również przyjmowali zamówienia. Z ich oferty skorzystało, co najmniej kilkadziesiąt osób, do których dotarła policja. Jasielska policja ustaliła już kilkudziesięciu świadków tego procederu. Sprawa będzie miała swój dalszy rozwój.

© dobreprogramy
s