r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Policja zamyka forum z linkami do filmów

Strona główna Aktualności

Lubelscy i kraśniccy policjanci razem z pracownikami Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej dokonali wczoraj przeszukań w kilku mieszkaniach na terenie powiatu kraśnickiego. Jest to to efekt ustaleń policjantów zajmujących się namierzaniem osób ściągających i rozpowszechniających w sieci chronione prawem autorskim pliki. W wyniku przeszukań zabezpieczono 6 komputerów oraz ponad 150 płyt DVD i CD z nielegalnie uzyskanymi treściami.

Zatrzymano trzech mieszkańców powiatu kraśnickiego, którzy stworzyli forum internetowe służące do wymiany linków prowadzących do plików z filmami i muzyką. Najstarszy z nich to 21-letni student informatyki, młodsi to 16- i 17-latek. Forum miało ponad 30 tysięcy aktywnych użytkowników. Dostępna była też usługa oglądania filmów w czasie rzeczywistym. Duża oglądalność forum pozwoliła twórcom forum na czerpanie zysków z reklam. 21- i 17-latek zostali zwolnieni po przesłuchaniu. Sprawą 16-latka zajmie się sąd ds. rodziny i nieletnich. Może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności za naruszenie przepisów kodeksu karnego oraz ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W ramach tej samej sprawy dokonano również trzech przeszukań u zidentyfikowanych użytkowników forum na terenie województw: mazowieckiego, śląskiego i małopolskiego.

Nie podano, którego forum dotyczyła akcja policji. Prawdopodobnie było to www.filmowisko.net.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.