Policyjny nalot w Lublinie

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziewięć komputerów i 4 twarde dyski z nielegalnym oprogramowaniem zabezpieczyła Policja w wyniku przeszukań mieszkań w Lublinie. To wynik akcji jaką przeprowadzili policjanci z tzw. cyber patroli.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie i funkcjonariusze z VII Komisariatu Policji w Lublinie weszli do 11 mieszkań na jednej z lubelskich dzielnic. Działania policjantów wymierzony były w osoby, które podejrzewano o bezprawne rozpowszechnianie w Internecie dużych ilości utworów chronionych prawem autorskim. Jak informuje Policja, właściciele zabezpieczonych komputerów udostępniali poprzez sieć peer-to-peer gry, muzykę i filmy. Korzystali z wewnętrznej sieci jednego dużych lubelskich dostawców Internetu. Rekordzista udostępniał około 185GB utworów. Zabezpieczony sprzęt komputerowy trafi teraz do biegłych, którzy dokładnie określą nielegalne oprogramowanie i rozpowszechniane utwory.

Policja podkreśla, że pobieranie muzyki i filmów jest legalne, zabronione jest jednak ich udostępnianie co jest wymogiem w większości programów p2p. Radzi też rodzicom aby zwrócili uwagę co ich "pociechy" robią na domowych komputerach.

© dobreprogramy