Politechnika Warszawska partnerem firmy Autodesk

Strona główna Aktualności

O autorze

Autodesk oraz Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny o strategicznym partnerstwie. Tym samym Politechnika Warszawska jako pierwsza polska uczelnia wyższa stała się partnerem edukacyjnym Autodesk.

Partnerstwo strategiczne z Autodesk ma zapewnić warszawskiej uczelni szereg korzyści: m.in. bezpłatne szkolenia dla kadry naukowej z zastosowania i użycia rozwiązań Autodesk do projektowania trójwymiarowego oraz zintegrowania ich z programem nauczania.

Dodatkowym elementem jest współpraca przy organizowaniu szkoleń i warsztatów, dostęp do elektronicznych szkoleń i kursów. Jednocześnie Politechnika Warszawska znajdzie się w gronie strategicznych uczelni technicznych Autodesk, co ma ułatwić nawiązywanie kontaktów i wymianę wiedzy z pozostałymi partnerami edukacyjnymi Autodesk z Europy.

Nawiązaniu strategicznego partnerstwa towarzyszy zawarcie umowy na dostarczenie 700 stanowisk oprogramowania do projektowania trójwymiarowego w ramach Autodesk Campus - specjalnej oferty edukacyjnej. Władze uczelni zdecydowały się na wyspecjalizowane narzędzia do tworzenia projektów 3D, takie jak: Autodesk Inventor, Revit Architecture, Autodesk Civil 3D.

Oferta Autodesk Campus kierowana jest do uczelni i ośrodków edukacyjnych, które wykorzystują powyżej 50 licencji różnego oprogramowania oferowanego przez Autodesk. Uwzględnia ona różnorodne potrzeby laboratoriów komputerowych związane z liczebnością klas i grup studenckich. Autodesk Campus pozwala uczelniom korzystać z oprogramowania Autodesk w ramach opłaty subskrypcyjnej (bez opłat za licencje). Jednocześnie zapewnia to dostęp do najnowszych wersji oprogramowania oraz innych korzyści dla posiadaczy subskrypcji. Uczelnia decyduje o liczbie i rodzaju potrzebnych stanowisk wybierając spośród oferty Autodesk. W ramach programu dostępne są: AutoCAD oraz najnowsze rozwiązania branżowe: Revit Architecture, Autodesk Inventor, Autodesk Civil 3D, 3dsMax i inne.

© dobreprogramy