r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Polkomtel wnioskuje o unieważnienie przetargu na 1800 MHz

Strona główna Aktualności

Można było spodziewać się, że przetarg na 1800 MHz nie zakończy się bez problemów. Magdalena Gaj, wiceprezes UKE, przewidywała, że wnioski o unieważnienie na pewno wpłyną, bo częstotliwości umożliwiających świadczenie usługi dostępu do szerokopasmowego internetu to bardzo cenne i rzadkie dobro.

I tak się rzeczywiście stało. Polkomtel poinformował, że złożył wniosek o unieważnienie przetargu z powodu rażącego naruszenia przepisów prawa i interesów uczestników przetargu.. Grupa Zygmunta Solorza-Żaka ma zastrzeżenia do odrzucenia jednej z jej ofert z powodu braku pieczątki, ale przede wszystkim uważa, że UKE faworyzowała innych operatorów — konkretnie PTC (T-Mobile). Plus ma mniej abonentów niż T-Mobile, ale musiałby zapłacić sporo więcej, żeby dostać te same częstotliwości. Sferia również zapowiedziała, że złoży wniosek o unieważnienie przetargu, nieoficjalnie mówi się także o proteście Emitela.

Zdaniem Mariusza Gacy, prezesa PTK Centertel (Orange), cena częstotliwości była dalece przestrzelona i operator będzie starał się teraz zdobyć częstotliwości z pasma 800 Mhz.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.