r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Polscy informatycy jadą na mistrzostwa świata

Strona główna Aktualności

W dniach 12-16 marca odbędą się tegoroczne mistrzostwa świata w programowaniu zespołowym w Tokio. Nie zabraknie na nich oczywiście reprezentantów naszego kraju - będą to zespoły z Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Drużyna z Wrocławia w składzie Paweł Gawrychowski, Jakub Łopuszański i Tomasz Wawrzyniak ma już na swoim koncie spore sukcesy, m.in. w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w listopadzie 2006 roku zajęli czwarte miejsce i w ten sposób zakwalifikowali się do rozgrywek światowych.

Duże zainteresowanie nie tylko tymi wydarzeniami, ale także całym rozwojem edukacji i branży informatycznej wykazują władze lokalne. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wyraził nadzieję, że informatyka stanie się wizytówką miasta. Stawiam na czołowe miejsca naszych informatyków, powinni wygrywać - mówi z kolei rektor uniwersytetu Leszek Pacholski.

Obu drużynom - wrocławskiej i warszawskiej - życzymy sukcesów zarówno na zbliżających się mistrzostwach, jak i w dalszej przyszłości!

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.