Polscy programiści na czele rankingu TopCoder

Strona główna Aktualności

O autorze

Z początkiem tygodnia, w rankingu krajów nieustającego konkursu dla programistów TopCoder, Polska objęła prowadzenie. TopCoder to niezwykle prestiżowa rywalizacja. W ramach konkursu raz w tygodniu uczestnicy rozwiązują skomplikowane zadania on-line, raz w roku natomiast w jednym z krajów rozgrywany jest dodadkowy turniej.

Już od lutego Uniwersytet Warszawski stale zajmuje pierwszą lokatę wyprzedzając takie potęgi jak Stanford University czy Massachusetts Institute of Technology. W czołówce jednak znalazły się również inne polskie uczelnie, 13 miejsce zajmuje obecnie Uniwersytet Wrocławski, 14 Uniwersytet Jagieloński, a 21 Politechnika Poznańska. Nasi programiści wyprzedzili w rankigu krajów USA, Rosję, Kanadę i Chiny. Konkurs może pochwaliś się czteroletnią historią, w ramach rozgrywek przyznano nagrody o wartości niemal 2 mln USD.

Warto wspomnieć, że dobre wyniki polskiej ekipy nie są niespodzianką, nasi programiści należą do elity. W 2003 roku polska ekipa zwycieżyła w turnieju TopCoder, a indywidualnie najlepszym programistą okazał się Tomasz Czajka o czym wówczas pisaliśmy.

© dobreprogramy
s