r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Polscy programiści najlepsi w Europie Środkowej

Strona główna Aktualności

O autorze

Polscy studenci zdominowali mistrzostwa Europy Środkowej w programowaniu zespołowym, które zakończyły się 20 listopada w Budapeszcie. Drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego zajęły pierwsze i drugie miejsce, zespół Uniwersytetu Jagiellońskiego - zajął trzecią lokatę, tuż za pudłem ulokawała się natomiast ekipa z Uniwerystetu Wrocławskiego. Dodatkowo w pierwszej dziesiątce znalazła się również trzecia ekipa z Warszawy (ósma lokata).

Zwyciężył zespół składający się z trzech studentów Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki (MIM) UW - Marcina Michalskiego, Pawła Parysa i Bartłomieja Romańskiego. Ekipa rozwiązała aż osiem z dziesięciu konkursowych zadań, kolejny trzy zespoły poradziły sobie z siedmioma.

W konkursie w Budapeszcie wystartowało 56 drużyn z uczelni z Czech, Słowacji, Węgier, Polski, Austrii i Słowenii. Był to etap eliminacji przed mistrzostwami świata, które odbędą się na wiosnę w USA. Zwycięzcy będą reprezentować Europę Środkową podczas finału konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2006 r. w San Antonio w Teksasie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.