Polscy programiści stworzyli FOnline 2 – MMO w świecie klasycznego Fallouta

Strona główna Aktualności

O autorze

Gry z serii Fallout były jednymi z najważniejszych tytułów w historii gier komputerowych. Pierwsze dwie części gry znalazły grono wiernych fanów, którzy nie pozwalają im odejść w zapomnienie. Pomimo że od premiery Fallouta 2 dzieli nas już ponad 15 lat, to gracze mogą powrócić do postapoakaliptycznych Stanów Zjednoczonych aby zmierzyć się z mutantami, kosmitami oraz dziesiątkami gangów. Bardzo duża w tym zasługa Polaków, którzy wydali FOnline 2 – nieoficjalny prequel Fallouta 2, w którym będzie można mierzyć się z innymi graczami w trybie online.

Fabuła drugiej części Fallouta miała miejsce w roku 2241, kiedy to główny bohater „Wybraniec” wyruszył w poszukiwaniu GECK-a, cudownego narzędzia przywracającego życie przyrody. Świat został wyjałowiony przez wojnę nuklearną między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, przez co ludzie cofnęli się w rozwoju do epoki kamienia łupanego. Setki misji oraz dziesiątki zakończeń sprawiły, iż Fallout 2 przetrwał próbę czasu. FOnline 2 przenosi graczy na cztery lata przed fabułą dwójki, czyli do roku 2237.

W grze będzie możliwe dołączanie do istniejących gangów, lub tworzenie swoich własnych grup. Podobnie jak w Falloucie 2, możliwe będzie przemierzanie rubieży z użyciem jednego z wielu dostępnych pojazdów. FOnline 2 pozwoli również na wybranie innych klas postaci. Możliwe jest zatem otwarcie własnego sklepu z bronią lub okradanie bezbronnych. Jeśli gracz chce przywrócić potęgę Stanów Zjednoczonych, może dołączyć do Enklawy lub walczącego z nią Bractwa Stali. Fallout 2 cechował się bardzo dużą swobodą rozwoju postaci. FOnline 2 nie odstaje od filozofii stworzonej prze studio Black Isle.

FOnline nie jest jedynym projektem, którego celem jest ożywienie gry. Całkiem udaną próbą stworzenia fanowskiej edycji jest Fallout 2 Restoration Project, który jest niczym innym jak patchem do Fallouta 2 który zmienia grafikę na lepszą oraz dodaje dziesiątkami nowych zadań, filmików oraz postaci. Możliwe jest m.in. uratowanie siostry Sulika, jednego z towarzyszy napotkanych w grze. Własny animowany obraz otrzymuje między innymi Vic oraz Cassidy.

FOnline 2 korzysta z autonomicznego silnika FOnline Engine. Deweloperzy dodali setki nowych postaci oraz lokacji, oraz co chyba najważniejsze – tryb online, w którym będą mogli mierzyć się gracze z całego świata. Prace nad grą trwały dwa lata. FOnline 2 jest dostępne w polskiej wersji językowej. Premiera tej darmowej gry z pewnością ucieszy wielu graczy, którym nie spodobało się nowe podejście Bethesdy do klasycznej gry z końca lat 90-tych. Więcej o projekcie można przeczytać na oficjalnych stronach gry. Gra powinna działać zarówno na Windowsie, jak i na Linuksie z użyciem emulatora Wine. Wojna. Wojna nigdy się nie zmienia...

© dobreprogramy
s