Polscy właściciele Samsunga Galaxy S5 jako pierwsi dostają Androida 5.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Producenci smartfonów chyba lubią sprawdzać większe aktualizacje Androida na polskich klientach. Aktualizacja flagowego modelu LG – G3 do Androida 5.0 Lollipop rozpoczęła się w Polsce. Samsung również postanowił, że proces aktualizacji Galaxy S5 do Androida 5.0 (LRX21T) zacznie się w naszym kraju. Niedługo aktualizacja powinna być dostępna w pozostałych krajach Europy.

Najnowsza aktualizacja dla Samsunga Galaxy S5 przynosi sporo nowości. Najbardziej zauważalne są zmiany w interfejsie, południowokoreańska firma stara się upodobnić własną nakładkę TouchWiz do nowego Material Design od Google.

Same aplikacje Samsunga pod względem wyglądu również czerpią z nowego interfejsu zastosowanego w Androidzie Lollipop – pasek stanu oraz górne belki utrzymane są w tym samym jasnym kolorze, który odróżnię je od całej aplikacji. Trzeba przyznać, że teraz TouchWiz wygląda o wiele lepiej, jest bardziej spójny, aplikacje Samsunga pod względem wyglądu i umiejscowienia przycisków przypominają te od Google. Odświeżone zostały ikony, które zgodnie z obecnymi trendami są jeszcze bardziej płaskie i minimalistyczne. Android 5.0 dla Samsunga Galaxy S5 przynosi również nowy ekran blokady, z którego mamy bezpośredni dostęp do menu z powiadomieniami, nie musi teraz odblokowywać ekranu. Pojawiło się nowe narzędzie schowka, które jest bardziej funkcjonalne, pozwala na trzymanie historii kopiowanych tekstów i wykonanych zrzutów ekranu. Aktualizacji doczekał się sterownik linii papilarnych, teraz czytnik ma działać lepiej. Wcześniej nie zawsze poprawnie wykrywał linia papilarne i musieliśmy przeciągać po nim kilkukrotnie.

W celu wykonania aktualizacji musimy podłączyć smartfona do komputera i skorzystać z programu KIES lub po prostu wykonać aktualizację z poziomu samego urządzenia. Skorzystanie z drugiego sposobu jest banalnie proste, wystarczy w Ustawieniach wybrać System, potem Informacje o urządzeniu, Aktualizacje oprogramowania i na końcu sprawdzić dostępność aktualizacji.

Cieszy fakt, że Samsung jest kolejną firmą po LG, która proces aktualizacji flagowego smartfona rozpoczyna w Polsce. Wcześniej często musieliśmy czekać na nowsze oprogramowanie dość długo, dostając je nawet kilka miesięcy po innych krajach.

© dobreprogramy
s