Polska Mistrzem Świata!

Redakcja
15.03.2007 20:32

Trzej studenci Uniwersytetu Warszawskiego - Filip Wolski, MarcinPilipczuk i Marek Cygan (na zdjęciu) wygrali w 31. Akademickich MistrzostwachŚwiata w Programowaniu Zespołowym (International CollegiateProgramming Contest - ICPC), które odbyły się w Tokio. Drużyna zUniwersytetu Wrocławskiego uplasowała się ex aequo na 26pozycji. W finale wzięło udział 88 drużyn z całego świata. W eliminacjachwyłoniono je spośród ponad sześciu tysięcy zespołów z niemal 1800uniwersytetów. Przypomnijmy, że rok temu drugie miejsce zajęlistudenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Drużyny z Polski stają wtych zawodach na podium prawie co roku, więc możemy śmiałopowiedzieć, że w programowaniu zespołowym jesteśmy potęgą! Obu naszym drużynom gratulujemy!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.