r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Polska Wikipedia wkrótce w nowej szacie graficznej

Strona główna Aktualności

Polska wersja najpopularniejszej internetowej encyklopedii - Wikipedii - już niedługo dostępna będzie w odmłodzonej szacie graficznej. W serwisie pojawią się także poprawione funkcje związane z tworzeniem i modyfikowaniem materiałów.

W najbliższych dniach także polska wersja Wikipedii zostanie odmieniona pod względem wyglądu. Nowy szablon Wikipedii nosi nazwę Wektor. Pojawi się nowy układ strony ze zmienionym położeniem wyszukiwarki i zakładek. Programiści udostępnią również nowe paski narzędziowe i odświeżone ikony. Mają one za zadanie ułatwić odnalezienie podstawowych funkcji, a także dotarcie do bardziej zaawansowanych elementów. Do część funkcji będzie można uzyskać dostęp rozwijając pasek narzędzi. Więcej na jego temat można przeczytać na stronach pomocy Wikipedii.

Wcześniej metamorfozę przeszło anglojęzyczne wydanie internetowej encyklopedii. Powodem wprowadzonych zmian była chęć dostosowania Wikipedii do najnowszych trendów, a także wprowadzenie ułatwień dla osób dodających materiały. Chodziło również o wprowadzenie uproszczonego wyglądu, który obecnie jest zbyt rozbudowany i trudny do ogarnięcia przez użytkowników. Osoby posiadające konto w Wikipedii będą mogły przywrócić dotychczasowa skórkę, poprzez zaznaczenie jej w preferencjach.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.